Realita v súvislostiach. Nadpráca v TA3.

Na Slovensku musí byť naozaj dobre, keď jediná a zároveň najobjektívnejšia televízia na našom území sa venuje tak závažnej téme, ako je reakcia Komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu na sťažnosť Spartaka Trnava voči výkonu rozhodcu Richarda Trutza vo víkendovom ligovom zápase s Nitrou. V nedávnom rozhovore podpredseda strany Smer-SD Dušan Čaplovič povedal, že národný futbalový štadión patrí na Tehelné pole. Čo majú tieto dve udalosti spoločné? Nadprácu v TA3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nespomínam si, kedy TA3 naposledy informovala o riešení nejakej sťažnosti na zasadnutí Komisii rozhodcov SFZ. V tomto prípade spomínaná komisia konštatovala, že rozhodca nepochybil. Apologetická správa televízie informuje o správnosti konania R. Trutza, ktorý je zhodou okolností zamestnancom a moderátorom televízie TA3. Ako je všeobecne známe, majiteľ tejto televízie je zároveň vlastníkom futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava, ktorý zhodou okolností zvádza boj o titul práve so Spartakom Trnava.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V našich končinách sme si zvykli, že o body sa hrá nielen na ihrisku, ale aj za zeleným stolom. Táto utajovaná skutočnosť však prenikla na verejnosť, preto bolo potrebné do tohto boja o body zatiahnuť aj médiá, aby sa prostredníctvom nich zmenil imidž klubu k lepšiemu. TA3 prostredníctvom dvorného, jediného fúzatého, športového redaktora belasých zanietene informuje verejnosť o ich dobrej hre, výbornom výkone, húževnatosti až do konca, keď im rozhodca odpískal zaslúženú a víťaznú penaltu. Môže mať ešte nezainteresovaný divák iný názor, keď najobjektívnejšia televízia informuje o nezmyselnej sťažnosti istého klubu na ich zamestnanca, že im ovplyvnil zápas? Ani sa nečudujem V. Weissovi, prečo sa tak teší na veľmi zaujímavý a napínavý koniec tejto sezóny. 

Skryť Vypnúť reklamu

Všetci vieme, že Slovan Bratislava potrebuje nový futbalový štadión. Najlepšie národný. Hneď po voľbách sa k téme národného futbalového štadióna pre denník Šport vyjadril Dušan Čaplovič, že takýto štadión patrí na Tehelné pole, kde má svoju tradíciu, že najlepší model financovania je spojenie štátu, samosprávy a privátneho sektora. Pravdepodobne tým chcel povedať, že takáto národu milá a dosť veľká investícia nemôže finančne vyčerpať privátny sektor, keďže bude dennodenným užívateľom tohto niekoľkohviezdičkového štadióna. Z akútnej potreby výstavby nového štadióna na Tehelnom poli pre Slovan sa stáva štátny záujem, ktorý už začína ešte nevymenovaný predstaviteľ novej vlády v podstate riešiť. Prečo? Lebo TA3. Pred voľbami.

Skryť Vypnúť reklamu

Spomínaný majiteľ poskytol Čaplovičovej strane dostatočne veľký priestor v predvolebných debatách, diskusných kluboch i politickej reklame, každú politickú udalosť komentoval aspoň telefonický hlas z ich centrály, keď sa nemohol dostaviť do štúdia žiadny z reprezentantov strany a to všetko pravdepodobne len kvôli tomu, aby si teraz mohol vypýtať „významnú pomoc" pri výstavbe štadióna pre nejakých 20 - 25 tisíc divákov. Veď čo je to oproti miliónu hlasov, ktoré im pomohol získať. 

Poviem ti jednu životnú pravdu: ak chceš byť úspešný vo svete, musíš mať výborných moderátorov a redaktorov. Ostatní ti budú síce ustavične robiť problémy, ale televízia má aj tak vždy posledné slovo! 

Tomáš Šandor

Tomáš Šandor

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zvedavý obyvateľ tekutých časov s nestálou identitou a neustálym záujmom o veci okolo vás. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu