Pracovné nasadenie Mestskej polície v Martine

Písmo: A- | A+

Oficiálne som chcel tento príspevok uverejniť v týždenníku MY ŽIVOT TURCA. V tomto znení mi ho ale odmietol nemenovaný redaktor uverejniť. Tento článok, alebo „problém“, uverejnil v úplne inom znení, a s vymyslenými menami osôb. Domnievam sa, ako poslanec MsZ mám právo uverejňovať skutočnosť tak ako sa stala, a nie zjemňovať realitu, tak ako redaktor požadoval. Tu vám prepíšem celý článok, ktorý som chcel zverejniť v tomto týždenníku.

 Dňa 8.6.2014 (nedeľa) vo večerných hodinách v Martine na sídlisku Záturčie sa vracal Michal R. s nákupom pre telesne postihnutú pani, ktorej pomáhal, pretože ona sama nie je schopná si zabezpečiť všetky potrebné veci. Keď prechádzal okolo novinového stánku pri konečnej zástavke autobusov MHD, napadla ho skupina piatich mladých mužov. Okrem toho, že ho zbili, ukradli mu 2 ks mobilných telefónov a tašku s nákupom. Celé to prebehlo pod kamerami mestskej polície Martin, ktoré sú v blízkosti inštalované.

 Čo chcem týmto konštatovaním povedať? Predovšetkým to, že napriek tomu, že mesto Martin, náčelník MP MT sa spoločne hrdia tým, že na sídlisku Záturčie je inštalovaný kamerový systém, MP MT tento incident nezaznamenala. Ako je to možné? Prečo MP MT vo veci nekonala? Vie vôbec, že pod kamerami sa stal pravdepodobne závažný trestný čin? Napriek tomu, že toto sídlisko nie je z tých bezproblémových, príslušníkov MP MT tu v podstate neuvidíte. Nanajvýš 2-krát počas dňa sa prevezú v služobnom vozidle MP a skončia na čerpacej stanici, medzi garážami, prípadne si výjdu na kopec nad sídlisko a ....mimo iné oddychujú. Všetko toto sa deje nie len na sídlisku Záturčie, ale je verejným tajomstvom, že v niektorých kaviarňach a baroch v MT sa príslušníci MP MT správajú asi tak, že si prinesú vlastné poživatiny a žiadajú obsluhu, aby im zabezpečili voľný box na sedenie. Niektoré tieto skutočnosti sú zadokumentované fotografiami, niektoré sú podopreté svedkami. Pri apelácii na náčelníka MP MT, dostávam odpoveď – „nemám ľudí“. Zaujímavé je, že na vysedávanie v kaviarňach a baroch v pracovnom čase je príslušníkov dostatok.

Pripomínam, že som člen komisie verejného poriadku a poslanec MZ MT.

 Vrátim sa na začiatok. Ako je možné, že MP MT nezaznamenala vo svojom kamerovom systéme pravdepodobne závažný trestný čin dňa 8.6.2014? Prečo nekonala? Je vôbec kamerový systém za desiatky tisíc eur funkčný? Vyšetruje vôbec niekto tento skutok? Je MP MT funkčná? Alebo je to spolok za viac ako milión eur ročne schopný akurát odkontrolovať psie známky a nasadiť pár papúč? Som poslanec MZ MT, som člen komisie VP mesta Martin. Zistené poznatky sú sťažnosti občanov mesta, nášho sídliska a vlastná fotodokumentácia, ako aj získaná fotodokumentácia od občanov. Náčelník MP MT odmieta so mnou komunikovať o problémoch, ktoré trápia sídlisko a nepočúvajú ma ani iní. Preto som sa rozhodol na problematike činnosti – nečinnosti MP MT poukázať verejne prostredníctvom udalosti zo dňa 8.6.2014.

Dlhšie parkovanie bicyklov a policajtov v nemenovanom podniku v Martine.
Dlhšie parkovanie bicyklov a policajtov v nemenovanom podniku v Martine. 
Čerpacia stanica medzi mestom Martin a obcou Sučany.
Čerpacia stanica medzi mestom Martin a obcou Sučany. 
Skryť Zatvoriť reklamu