Z ako Zzzuzkaaaa......

V jeden, na prvý pohľad úplne obyčajný večer,ktorý nebol zas až tak obyčajný,....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Zzzuzkaaa,JJJankaaa,EEElisss
Zzzuzkaaa,JJJankaaa,EEElisss 

.....som vošla do jedného Levického podniku so zámerom vypočuť si niake naše kapely. Nepamätám si už presne ako to bolo, ale viem, že na ten večer budem mať v srdci vždy zvláštne miesto. Vyhliadla som si najbližší stôl, kde ešte bolo niake miesto. Sedeli tam dve holky a obidve boli Zuzky. Jedna čiernovlasá, dreadová, čiernoodetá....a druhá dlhé blond vlasy, batikované oblečenie, taký ten nezávyslácky pohľad a mala sadru na nohe. Proste sympaťáčky, čo k tomu dodať. Niako som sa odhodlala a sadla som si k nim alebo ma k tomu dostal skôr kamarát Peťo, ktorý mal ten večer vystupovať a poznal ich. Tak si tam sedíme pozeráme po sebe a po chvíli tie zoznamovacie reči. Niak sme pokecali a keď skončil koncert tak sme šli každý po svojom domov. Nečakala som že sa s nimi zase niekedy stretnem...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

...a predsa. Vďaka zázraku zvanom internet a takej veci že pokec, a aj vďaka tomu,že tam mala fotku a moja pamäť na tváre ma ešte nesklamala.... som tej blond Zuzke napísala či si ma pamätá. Pamätala si, tak sme si začali písať a tak ju napadlo: ,,Luckaaa, poďme neska večer von." Tak sme teda šli a zistili sme o sebe kopec vecí....a mali sme dosť spoločného. Druhý večer sme už šli von aj s jej kamarátkou Jankou, do jedného podniku s kuracím názvom. Tam sa mali stretnúť s ďaľšími kamarátmi a spolužiakmi Alicou, Pepem a ešte niakymi dvoma babami. V ten večer som prvýkrát videla zázrak s názvom Kece 8)). Bola to malá knižočka obsahujúca ich vtipné výroky zo školských lavíc, ale aj z bežných dní. Vtedy som pochopila, že sú iní. Proste iní ako ostatní ľudia, iní, ako aj ja :)). Jednoducho spriaznené duše v plnom zmysle slova :). V ten večer som pochopila, že existujú aj iní ľudia, ktorí niesú bežným stereotypom dnešnej mládeže, ktorá baží po diskotékach a po skvelom IN vzhľade a veľmi ich netrápi čo si o nich ľudia myslia.

Skryť Vypnúť reklamu

Do tohto večera som si myslela, že ja baby za kamošky mať nebudem pretože všetky, ktoré som poznala boli namyslené, falošné, plné klamstva a radosti z ohovárania a ubližovania iným. Ja som taká nikdy nebola, niesom ani nebudem.....dúfam. A práve toto bol dôvod prečo ma tieto stvorenia menami Zuzka, Janka a Alicka zaujali. Neboli namyslené, cieľom ich života nebolo byť na každej diskotéke, zbaliť všetkých chalanov....a netrápil ich zlomený necht a ani to že im kabelka neladí s topánkami. Boli proste baby aké som potrebovala stretnúť. Akurát končili posledný ročník na gympli a na obchodnej a ja som bola len prváčka na strednej. To jediné mi vadilo. Bála som sa, že ma nebudú brať za rovnocennú, keďže som od nich mladšia, ale vôbec im to nevadilo.

Skryť Vypnúť reklamu

Tak ma Zuzka začala čakávať na stanici po škole alebo ja ju pred gymplom, kde sa k nám pridali aj Pepe, Alicka, Mary, Princezná a ďalej aj Janka. Šli sme do parku, kde sme vedeli presedieť celé popoludnie. Tam som objavila ďaľšiu ich skvelú vlastnosť. Boli infantilní a vedeli sa tešiť aj z maličkostí. A spoznala som aj ďaľšiu z ich nezvyčajností-veselú kopu (jeden človek sa zhodí na zem a ostatní sa na neho hodia :)).

Jedna vec, čo ma strašne tešila, že si na mňa vedeli vždy nájsť čas aj popri kope učenia na maturity. Naučila som sa od nich veľa skvelých vecí a som im vďačná, že ma zobrali medzi seba. Sú to kamaráti do dažďa, ktorých by som dopriala každému. Ďakujem im všetkým za to, že mi dali tak veľa, ale najviac ďakujem Zuzke, ktorá ma s nimi zoznámila a udržala ma v tejto skvelej partii. Škoda je len to, že teraz chodí každý z nich na inú vysokú. Zuzka do Prahy, Janka do Blavy, Pepe tiež a Elis do Nitry. Preto ich teraz vídam menej často....iba cez víkendy a aj to len niektoré, ale o to viac sa na nich zakaždým teším. Vďaka nim sa teším z každého prežitého dňa a ďakujem im, že ma zobrali na jeden z mojich prvých letných festivalov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte sa chcem menovite poďakovať Alicke za jej infantilnosť, Pepemu za jeho breptavosť, Janke za super letné prázdniny a Levický Etno-fest a Zuzke za super ľudi, super náladu, Hodokvas, a ešte veľa vecí, na ktoré som zabudla. Chcem Vám povedať ďakujem 8)) MYLUJEM WAS JAK HOWADO ;o}

Lucia Trníková

Lucia Trníková

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

infantilné ryšavé slniečko :) Zoznam autorových rubrík:  úvahy bláznaAbstraktSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu