Keď cirkus, tak rovno na Slovensku 2.

Keď som pred viac ako dvomi rokmi písal blog o cirkuse na Slovensku, nemyslel som, že to pretrvá tak dlho, dokonca že ten cirkus bude pomaly a isto vedený k dokonalosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Ja by som začal s dokonalými ilúziami a záhadnými zmiznutiami osôb, káuz, peňazí a iných dôležitých skutočností ovplyvňujúcich politické dianie na Slovensku.

 Je veľmi zaujímavé a povšimnutiahodné, že okolo slovenského zdravotníctva sa poväčšine "motali" ľudia z metropoly východného slovenska. Žeby mali niečo spoločné? Majú....a to je, postupné obohacovanie seba samých a firiem blízkych im na úkor zdravia a daní obyvateľov SR. Netreba ísť ani veľmi ďaleko a máme tu kauzu piešťanského CT, ktoré rozvírilo hladinu v slovenskej politike natoľko, že Paška bol odvolaný z funkcie predsedu parlamentu. A netrvalo dlho.....a zmizol. Potichúčky sa vytratil a nielen on, ale aj spomínaná kauza. Je nad slnko jasné, že išlo o veľmi nevýhodný obchod zo strany štátu, ale zato veľmi výhodný obchod pre istú firmu z Bahám...tuším....ktorá však zjavne nič nemala spoločné s pánom Paškom. Alebo sa mýlim? No zmätený som dosť. Hotový cirkus a to dosť hlučný pred obydlím pána Pašku sa konal skoro dennodenne po prepuknutí tej aféry, jeho obydlím, ktoré je postavené na pozemku, kde je zakázané stavať obytné budovy, no má tam dokonca trvalý pobyt. Ako vravím, hotový cirkus a osoba, ktorá pánovi Paškovi udelila trvalý pobyt v objekte v bývalom parku generála Petrova, dnes Mestskom parku, musí byť vynikajúcim kúzelníkom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Predal sa slovenský telekom. Tak toto bol teda dosť riskantný flop zo strany vládnej strany a až čas ukáže, či nedôjde po dopade na zem k nejakému zraneniu a ochromeniu fungovania určitých partií tela strany SMER, aby bola aj v budúcnosti schopná podobných flopov. Nemec ponúkne miliardu za zostávajúcich 49 % akcií, ktoré sú v držbe štátu. Riaditeľovi cirkusu sa to "nepozdáva" ......skutočne ? ....tak skúsi akciový trh, či nevyžmýka peňazí viac. Nepodarilo sa, čiže sa vrátil späť k nemcovi, ale ten už zrazu ponúka "len" 900 miliónov, čo už sa hlavnému mágovi nášho cirkusu páči a ponuku prijme. Takto "odlifrovať" , teda nechať zmiznúť 100 miliónov...no aj Dynamo - ktorého ja považujem za najlepšieho iluzionistu na svete - by sa mal čo učiť. Nuž, blížia sa voľby a budú dosť dusné, tak sa treba na nich pripraviť. A 100 miliónov postačí. Priznám sa, toto je len konšpirácia postavená na mojich domnienkach, ale veľmi reálna. A že Nemec ponúkol skôr jednu miliardu, je tiež pravda.

SkryťVypnúť reklamu

 Zvolil sa konečne predseda NKÚ. Je v podstate, resp. dlho bol, súčasťou dnešnej opozície, pretože ako člen KDH zastával v minulosti veľa rôznych štátnych funkcií a to hlavne skrz jeho spojením s KDH a zreteľne si pamätám rozhovor s bývalým ministrom vnútra Pittnerom, ktorý ho dosť vehementne obhajoval pri voľbe za šéfa SIS svojho času. Tak dosť dobre nechápem, prečo je to práve opozícia, komu on najviac vadí. Opozícia, v ktorej na čele je dnes predovšetkým KDH. Žeby pán Mitrík prezliekol kabát? Nič nezvyčajné na Slovensku. A mám pocit, že popri tom dôjde k ďalšiemu záhadnému zmiznutiu, a to kauzy Gorila. No, pokiaľ zmizne len kauza, tak to nebude snáď až take zlé. Horšie by to bolo so zmiznutím osôb. Aj k tomu však už v minulosti došlo...

SkryťVypnúť reklamu

 Pred časom bol menovaný nový minister školstva, pán Draxler, z minulosti známy hlavne svojim ospevným blogom o Robertovi Ficovi. Ako jeden z prvých krokov, pán minister vymyslel cestu, ako pritiahnuť späť slovákov žijúcich a študujúcich v zahraničí. Preplatenie školného a nejakej menšej finančnej injekcie. Schválne píšem menšej, pretože suma ktorou sa oháňal by stačila na prežitie sotva 6 až 10 mesiacov na Slovensku. Čo potom, pán minister ? Nebudem tu siahodlho rozoberať, že je to absolútne nezaujímavé, pretože to nedáva záruky na dlhodobý kvalitný život a ako také to potom vyzerá len ako preplatenie školného detičkám papalášov a iných pohlavárov, ktorí svoje detičky poslali na štúdiá do zahraničia. " Choď Janko vyštudovať von, ja potom nejako zariadim, že Ti preplatia školné....." Mávol prútikom a bolo. Školné je späť . Ak som ja jeden z vyštudovaných v zahraničí, ja nepotrebujem preplatenie školného, ktoré si zaplatím sám, pretože tamojší system mi to umožňuje za veľmi výhodných podmienok. Čo potrebujem však je záruka, že s mojou prácou bude nakladané férovo a bude vyplatená slušne, aby som sa mohol postarať o moju rodinu. Je toho viac, čo by zrejme slováci žijúci v zahraničí potrebovali k tomu, aby sa vrátili, ale nejakých pár tisíc eur to určite nie je. Takto, píšem ešte raz, to vyzerá a ja si myslím, že aj je....preplatenie školného detičkám "horných desaťtisíc" .

SkryťVypnúť reklamu

 Je toho dosť, čo by sme mohli opisovať ako úžasné čísla cirkusu zvaného vláda SR, nie je tu však toľko priestoru a nechcem Vás už ďalej unavovať. Cirkus pokračuje a myslím, že sa ešte na pár úžasných kúskov môžme tešiť.

Gabriel Trubka

Gabriel Trubka

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Keď chceš ísť rýchlo, choď sám. Ak chceš ísť ďaleko, poďme spolu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu