Pokrytectvo islamu a jeho šíriteľov

Ešte poriadne ani nedoznela migrantská horúčka a už je na svete ďalší škandál okolo moslimskej komunity a šíriteľmi práva Šaria.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

 Keďže nechcem byť otravný a pridať sa k tým, ktorí denne masírujú verejnosť podobnými témami, budem sa snažiť byť stručný a faktický.

 Podľa dnešných ranných správ BBC má byť britský občan Karl Andree žijúci dlhšiu dobu v Saudskej Arábii potrestaný podľa islamského práva Šaria 350 krát šľahnutím biča, teda bičovaním zato, že vlani v auguste u neho našla polícia v aute niekoľko fliaš po domácky vyrobeného vína. Karl Andree si už odsedel vo väznici Briman v meste Jeddah vyše 12 mesiacov (pôvodný trest bol 12 mesiacov plus bičovanie) , vo väznici, ktorá je známa svojim brutálnym neľudským zaobchádzaním s väzňami za akékoľvek skutky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Možno by som neprikladal tejto správe až takú vážnosť a razantnosť, ak by práve neprebiehala utečenecká kríza, ktorá sa bytostne dotýka celej Európy a tým vlastne aj mňa. Utečenecká kríza, do ktorej ohňa práve Saudi prilievajú značnú dávku "paliva" , hlavne svojimi vyhláseniami o finančných príspevkoch na budovanie mešít v Európe. Keď oni práve najviac kričia na poplach po práve načatých náletoch vedených rusmi proti Islamskému štátu, kde práve oni neposkytujú žiadny azyl svojej moslimskej komunite a nanucujú ho celej Európe. Až príliš veľa paradoxov.

 Pred časom som chcel prostredníctvom blogu vyjadriť aj ja svoj názor na túto tému, ale upustil som od toho, pretože sa mi zdala táto téma už dookola omieľaná a vcelku otravná a aj veľmi chúlostivá k tomu, aby som sa ja k nej vyjadroval. Ale táto dnešná správa ma nakopla zas a tu je môj návrh na riešenie tejto krízy, podľa vzoru Saudskej Arábie.

SkryťVypnúť reklamu

 V podstate je o tom, že utečencov treba prijať, ale len a len z vojnovej zóny, ktorí by to aj preukázali, že sú odtiaľ. Ak nepreukáže, má jednoducho smolu a musí ísť späť. Ekonomická migrácia a špekulantská migrácia je úplne iné kafe a preto by mala byť posudzovaná ináč a hlavne inokedy . A keď už preukáže, že ide ozaj o vojnového utečenca, tak by museli učiniť prehlásenie a podpísať ho, podľa vzoru Saudskej Arábie, a pod hrozbou prísneho trestu, to aj dodržať. Teraz citujem Saudsko Arabské zákony, ktoré musí dodržiavať cudzinec pri vstupe do Saudskej Arábie :

- Akákoľvek verejná propagácia iného náboženstva ako je Islam je zakázaná. Bude to považované za snahu o konvertizáciu, preto sa bude trestať.

SkryťVypnúť reklamu

- Islamský kódex správania a obliekania musí byť prísne dodržaný. Ženy musia nosiť dlhé oblečenie, zakrývajúce celé telo a obliečku hlavy a tváre. Muži nesmú nosiť šortky. 

- Je zakázané ženám riadiť cestné motorové vozidlo. Akékoľvek.

- Homosexuálne a iné praktiky erotického charakteru sú prísne zakázané a môžu byť veľmi prísne sankcionované. 

- Je zakázaná držba a obchodovanie s alkoholom. V oboch prípadoch porušenia tohto nariadenia je trestom väzenie.

- Doniesť lieky do Saudskej Arábie musí byť podložené lekárskym predpisom.

- Dovážanie bravčových výrobkov je zakázané.

- Držba pornografických materiálov, alebo akýchkoľvek iných ukazujúcich osoby sporo odeté, hlavne ženy - je zakázané.

SkryťVypnúť reklamu

- Tresty za prechovávanie drog sú prísne, vrátane trestu smrti.

- Fotografovanie palácov, armádnych a vládnych budov je prísne zakázané.

- Je zakázané v Saudskej Arábii byť s dvomi cestovnými pasmi. Druhý cestovný pas bude zabavený imigračnými úradmi. (zdroj Daily Telegraph)

 Toto je len časť zákonov práva Šaria s ktorými sa musí stotožniť každý cudzinec prichádzajúci do Saudskej Arábie na akúkoľvek dobu, hoc aj ako turista. Preto by som navrhoval, aby sme utečencom, ktorým bol pridelený štatút utečenca a prešiel prísnou kontrolou, dali vyhlásenia podobného charakteru -avšak so zahrnutím našich tradícií samozrejme- podpísať. Myslím, že konštruktérov takéhoto vyhlásenia by bolo neúrekom a čo by zahrňovalo a malo zahŕňať, nech je na Vašej fantázii.

 Ja by som na záver len chcel dodať, že spomínaný Karl Andree má 74 rokov, absolvoval už 3 krát liečby stále sa vracajúcej rakoviny a rodinní príslušníci sa obávajú, že toto bičovanie by už neprežil.

Ďakujem za Vašu pozornosť.

( Na fotke vidíte saudskoarabskú ženu odsúdenú na 90 rán bičom, zato že bola znásilnená a bitá mužmi. )

Gabriel Trubka

Gabriel Trubka

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Keď chceš ísť rýchlo, choď sám. Ak chceš ísť ďaleko, poďme spolu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu