Utiekol som!

Do nášho hlavného mesta nechodím často. Dalo by sa povedať, že raz za pol roka, aj to len vtedy, keď ozaj treba. Dnes je jedno z tých odôvodnených „raz za pol roka“. Dnes som si prečítal aj dennú tlač, kde som sa v rubrike pozvánka dozvedel, že o 17.00 h v Ex café - Ex libris na Prepoštskej ulici (Stredoeurópsky dom fotografie) predstaví Milan Lasica knihu Tomáša Janovica humor ho! s podtitulom rozhovory s Jánom Štrasserom a iné texty vydanú vo vydavateľstve s názvom Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
máš vic (obálka knihy)
máš vic (obálka knihy) Reprodukcia mojich myšlienkových pochodov okolo tej jednej: „Keď už som tu, počkám do tej piatej.“

Počkal som, preštudoval som mapu, našiel som. Podľa ponuky nápojového lístka som usúdil, že Tomáš Janovic a Ex café – Ex libris sú si veľmi blízki. Nuž dobre teda, tak nás autor pozýva na svoje obľúbené miesto. Príjemné... dokiaľ sa kaviareň nestane klaustrofobicky preplneným priestorom, do ktorého sa už ťažko dá vopchať (ak vôbec). Po príchode hlavných aktérov ho napĺňajú tváre literárne činných, ich príbuzných, novinárske tváre, objektívy, mikrofóny a ľudské teplo.

Rozpálenému slnku už začínajú brániť okolité budovy vrhajúce blahodarný tieň, zatiaľ čo sa z plnej miestnosti ozve úprimný smiech a potlesk tých, čo sa zmestili. Niekoľko minút na to už občerstvení saunu opúšťajú.

Reprodukcia mojich myšlienkových pochodov okolo tej pol šiestej: „Idem!“

Uponáhľaný pán Lasica ešte stihol oboznámiť jedného mladíka dopytujúceho sa na samotnú prezentáciu, že prečítať si to už musí sám.


Obohatený o nové duchovné zážitky
Z hlavného mesta zase raz utekám
Utvrdzujúc sa vo vlastnej naivite,
Keď premýšľam
Komu bola
Pozvánka
Z dnešnej tlače
Adresovaná...

A teraz kam?Jakub Turčan

Jakub Turčan

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ešte som nadšený...Vysoko závislý na láskea autobusových zastávkach. Zoznam autorových rubrík:  Stretlo ma/Stretol somIFFRBásničkeRecenzie

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu