Ako si zlepšiť náladu v lete

Písmo: A- | A+

Čo si budeme hovoriť. Práca šľachtí a bez nej to proste nejde, ale v lete môže byť mimoriadne otravné ísť do práce.

Väčšina kolegov v čudu na dovolenke, a ak prídu, ešte dva dni básnia o teplom mori, pečených čerstvých rybách a na drzovku ukazujú svoje opálené hnáty. Nehádžme flintu do žita, aj keď sa to nezdá, leto prináša často skryté možnosti, ako si vylepšiť náladu.

Zamyslela som sa (poniektorí neveriaci – áno, zamyslela...) a spísala som pár nápadov, ktoré mne osobne pomohli. Nestáli takmer nič a predsa spravili kopec úžitku mojej duši.

1. Letné festivaly

Teraz nemyslím práve tie obrovské rozložené na veľkých letiskách (aj keď tie sú tiež skvelé). Pre zlepšenie nálady stačia maličké – kľudne aj folklórne. Aj keď nie ste práve folklór pozitív, garantujem vám, že si tam nájdete aj to svoje.

Na takom festivale – to je iný život. Pokiaľ zatiahnete autom na západ, odporúčam vybaviť nocľah. Dôvodom sú nádherné domáce vína z produkcie malých vinohradov a sú nesmierne voňavé a rozmanité. Sprievodné programy folklórnych súborov z celého sveta sú príjemným spestrením víkendového programu, nehovoriac o množstve atrakcií pre vaše deti. Jarmoky s ľudovými remeslami, grilovanými klobáskami a hlavne večerná atmosféra za sprievodu ľudových kapiel vám otvoria oči a vy si tento žáner zamilujete.

Po takomto víkende reset a dobrá nálada nadlho zaručená. A ak premýšľate nad odchodom – mám tu pár typov (odskúšaných dlhými rokmi) – moravské Ozvěny Horňácka vo Velkej nad Veličkou, vinobranie v Strážnici a môj obľúbený festival na Slovensku: Hontianska Paráda v Hrušove. Určite sa niekde vidíme. A keď sa nevidíme, tak sa nahmatáme :-).

2. Nakúpiť si naozaj čerstvé domáce potraviny

Zbožňujem ranné cesty do práce cez trhovisko. Viem, nie každý má také šťastie a je odkázaný na prehnité alebo v lepšom prípade uvädnuté listy šalátu, umelé španielske paradajky a čínsky cesnak.

Premôžte sa a choďte navštíviť miestne trhovisko. V sobotu ráno na bratislavskej Miletičke to nenormálne rozvoniava čerstvými paradajkami, šťavnatou kukuričkou, tmavými slivkami a šalátmi všetkých možných tvarov. Ak prídete štýlovo nastajlovaní s prúteným košíkom, nezabudnite na kyticu kvetov za euro od babičiek v bočných chodbičkách, či kus čerstvého kozieho syra a voňavú maďarskú klobásku. Stojí to v sezóne dokonca menej ako v hypermarketoch. A výsledok? Víkendové orgie pre váš žalúdok a dušu.

3. Po práci na zmrzku

Pracujem rada. A dlho. (tieto dve vety sú určené hlavne pre môjho zamestnávateľa :-)). Ale v lete vstávam keď je svetlo a chodím z práce, keď je ešte vidno. Pravý opak zimných mesiacov. Tak prečo to nevyužiť?

Spolu s mojím najdrahším a jediným sme si zvykli po príchode z práce ísť na zmrzlinu. Len tak. Pre radosť. Je to skvelá chvíľa sa prejsť po čerstvom vzduchu, pokecať čo kto zažil a aké má plány na ďalší deň a lízať pritom skvelú sladkú studenú vec. Teda ja tri veci, on štyri. Máme v obľube jedného zmrzlinára, ktorý si robí svoju zmrzlinu a je takááá dobráááá ako v tej rozprávke o Maruške.

Ak nemáte partnera, čo tak vziať zopár kolegov po práci a vybehnúť len tak na zmrzlinu či malinovú limonádu? Všetky deti sú v táboroch a u starých rodičov, lepšia šanca nebude.

A aký je teda záver tohto blogu? Ak nie ste na dovolenke ale v práci, porozmýšľajte a nájdite si svoje malé vylepšenia na zlepšenie nálady. A dajte nám ostatným vedieť. Nech si užijeme to nádherné leto dosýta.

Vaša lucia

Skryť Zatvoriť reklamu