Ako Fico a ministri hodovali za peniaze invalidov.

Možno ste v škole čítali povinnú literatúru od Jonáša Záborskeho: Dva dni v Chujave. Autor opísal Deň pekný a Deň škaredý na slovenskej chudobnej dedine. 17. februára, 2010 napísal Fico a jeho zbojnícka družina pokračovanie tohto románu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Deň pekný:
17.2.2010 si pán Róbert Fico a jeho ministri sadli do kožených bavorákov a dali sa odviezť do dediny Holíč na jedno zo slávnych výjazdových rokovaní vlády. Kulturák v Holíči je pripravený, jedlo na pohostenie chystajú už od 4. hodiny rannej. Okrem župana Tibora Mikuša a primátorov miest sa na zasadnutí zúčastnila aj Renáta Zmajkovičová či Anton Bobrík (Smer). Robert Fico na povinnej diskusii so študentami 4. ročníka zneužil funkciu na predvolebnú kampaň a potom sa išlo na rozdávanie peňazí zo štátnej rezervy. Dokopy rozdala vláda 1.66 milióna eur (50 miliónov korún). Na štadióny, na školy, ... A ušlo sa aj Senici, citujem Fica: "minister dopravy musí vynaložiť maximálne úsilie na zlepšenie dopravnej infraštruktúry v regióne, odovzdať do užívania okružnú križovatku v meste Senica do októbra 2011." Ved kto by si pamätal, že pri svojom nástupe Fico ZASTAVIL výstavbu tejto cesty ako aj priemyselného parku. Kto by si pamätal, že zobral Senici 213 miliónov na výstavbu priemyselného parku, ktorého súčasťou bol obchvat? Chýbalo 300 metrov na spojazdnenie obchvatu. 4 roky jazdili kvôli chýbajúcim 300 metrom nákladné autá cez mesto a bohužiaľ aj zabíjali. (20. júna, 2007 v Senici zrazilo nákladné auto 15. ročnú cyklistku.) Teraz idú voľby a treba hlúpym občanom dať nejaké omrvinky a vyslúžiť si obraz dobrodinca. Samozrejme o pomoci po povodniach si nikto ani nespomenul. (Senica po 8 mesiacoch od záplav, ešte nedostala od Ministerstva vnútra SR refundáciu nákladov za záchranné práce. V júni 2009 vynaložilo mesto na likvidáciu následkov pôvodne spolu 46-tisíc eur. Hoci žiadosť podalo vzápätí, peniaze na účet mesta zatiaľ neprišli.) O tom, že za Ficovej vlády sa Senický okres dostal na prvé miesto v nezamestnanosti nepadlo ani slovo. No a po rozdávaní už prišlo to najhlavnejšie,obed. Dve menu - pečené kačacie prsia, dva druhy kapusty, žemlové knedle, plnka z kačacej pečene, hustá cibuľová polievka, vyprážaný syr, kremové veterníky. Študenti a škola za predvolebnú Ficovu prednášku radi navarili a zadarmo obslúžili. Po 4 hodinách rokovania a hodovania sa išlo domov. Krásny deň sa vydaril.

Den škaredý:
Dom humanity SČK (Červený kríž) Senica pripraví denne priemerne 150 obedov, z toho 50 obedov je formou donášky distribuovaných priamo do domácností klientov opatrovateľskej služby. Ide prevažne o imobilných, ťažko zdravotne postihnutých a nevládnych ľudí. 17.2.2010 oznamujú klientom, že mesto Senica prestane prispievať na jedlo 8 korún a Trnavský kraj 10 korún. A tak sa cena za obed zvyšuje z dotovaných 42 korún na nedotovaných 60 korún. Zvýšenie o 43%. Mesačne - 600 korún. Nie sú peniaze. Senica musela financovať budovanie priemyselného parku po tom, ako Fico zastavil jeho financovanie z fondov EU ako aj financovať protipovodňové opatrenia. A Trnavský kraj? Vo chvíli ako invalidom a ťažko postihnutým oznamujú zvýšenie ceny o 43%, hovorí na stretnutí s Ficom pán Mikuš tieto slová, citujem: "Hovorili sme veľmi podrobne o kraji, o jeho problémoch, nezamestnanosti, o tom, čo robí regionálna samospráva na zlepšenie podmienok života obyvateľov". Hoci pracovníci Červeného kríža robia čo môžu, navariť zo 60 korún je ťažko. Ziadne kačky, ani zákusky. Zvýšenie ceny jedla o 43% je pre chorých ľudí ťažký údeľ, mnohí sa odhlasujú, lebo si to nemôžu dovoliť. Hádam sa pôjdu pozrieť na Fica, keď tu bude stavať máj. Na to sa peniaze, samozrejme našli. Chorí, postihnutí a odkazaní majú škaredý deň za sebou.

Jozef Uhorcik

Jozef Uhorcik

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som dochodca. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu