Kto oslabuje slovenskú pravicu a hlavne SDKÚ-DS

Ešte niekedy v marci ma prekvapili  na ceste za nákupmi do Maďarska na konci bratislavskej Petržalky plagáty, na ktorých bola podpísaná SaS. Samozrejme ma zaujali v prvom rade slogany, ktoré boli na nich napísané a v druhom rade názov strany, keďže som ešte donedávna pracovala pre firmu, ktorá mala rovnaký názov, aj keď písaný veľkými písmenami. Prirodzená zvedavosť ma donútila zistiť viac na nete a sledovať v médiách o čo ide. A pre mňa prekvapivo som už v júni dala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu práve tejto strane.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)

Prekvapivo, pretože som sa považovala za verného voliča SDKÚ. Kým som sa rozhodla, zvažovala som viaceré fakty a keď dnes sledujem, ako sa vyjadruje SDKÚ a hlavne p. Dzurinda k výsledkom volieb do europarlamentu, som so svojim rozhodnutím spokojná.

p. Dzurinda, boli by ste prekvapený rovnako ako ja, že dôvodom nie je len to, čo SaS ponúka a definuje ako obsah svoj programu pre voličov. Áno určite to bolo dôležité. Ale bohužiaľ pre slovenskú politiku tým hlavným dôvodom bola politika SDKÚ a mnohé Vaše osobné postoje, ktoré ste prezentovali od kauzy Skupinka, cez volebnú kampaň na prezidenta až po dnešok. Áno je to smutné, ale volila som inú stranu len preto, že som nechcela dať hlas a podporiť Vás v názore, že to čo robíte, robíte dobre.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie. Nemohla som Vám dať svoj hlas, hoci som tak pôvodne chcela urobiť. A bohužiaľ zase sa musím stotožniť s názorom p. Sulíka v blogu SaS oslabila pravicu. Blog - Richard Sulík (blog.sme.sk). Nie s Vašou interpretáciou výsledkov volieb. Nie to naozaj nemôžem. A je mi to na jednej strane ľúto, ale na druhej strane som rada, že sa moje rozhodnutie sa ukázalo ako správne.

A poznám viacero ľudí v mojom okolí, ktorí sa rozhodli rovnako. P. Dzurinda mali by ste sa zamyslieť nad tým, prečo SDKÚ klesajú preferencie. V mojom prípade je dôvodom, že na všetky otázky, ktoré položil p. Sulík v svojom blogu musím odpovedať kladne.

SkryťVypnúť reklamu

A ešte by som mohla pridať zopár ďalších dôvodov. Hlavný je však ten, že Vaše vedie strany a jej prezentáciu v politike považujem za stále viac podobnú spôsobu, akým viedol a vedie HZDS Vladimír Mečiar, s tým rozdielom, že ten sa tým nikdy netajil. Vy ako aj ostatní členovia vedenia, ktorí Vás podporujú ste ustrnuli na názoroch a spôsobe komunikácie s ľuďmi z čias, keď ste boli alternatívou k HZDS a Vladimírovi Mečiarovi. Politická situácia je už ale ďalej a vy stále fungujete a prezentuje riešenia, ktoré zaspali dobu. Unavuje ma počúvať stále rovnaké argumenty, podávané stále rovnakým spôsobom, a navyše tými istými ľuďmi.

SkryťVypnúť reklamu

To čo SDKÚ potrebuje zmeniť do volieb do Slovenského parlamentu je podľa mňa viac nových tvárí s jasnými názormi, ktoré budú pre liberálneho voliča predstavovať moderný pohľad na staré problémy slovenskej politiky a spoločnosti. Inak bude stále viac ľudí hľadať alternatívu. A je len výhodou SaS, že ju vie ponúknuť a slabosťou SDKÚ, že tak urobiť nevie. V tom spočíva hlavný dôvod oslabovania slovenskej pravice. Nie v tom, čo ponúka a robí SaS. Pointa je v tom, čo nerobí najsilnejšia pravicová strana a jej vedenie.

Ľuboslava Uramová

Ľuboslava Uramová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek s premierou energie. Žijem život tak, aby som našla jej uplatnenie."Ak má človek prežiť, musí sa naučiť mať radosť zo zásadných rozdielov mezdi ľuďmi a medzi kultúrami. Naučí sa, že rozdiely v myšlienkach a správaní sú očarujúce, sú časťou zaujímavej rozmanitosti života, nie niečím, čoho sa treba báť." (Gene Roddenberry) Zoznam autorových rubrík:  Pre TebaO každodenných drobnostiachPolitika a spoločnosťS nádychom pracovnej atmosféry

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu