Je Rybanský Vallov kôň? Veľmi zlý výber Progresívneho Slovenska.

Nie všetko, čo sa ligoce je zlato, nie každý volebný sľub myslia politici vážne, alebo ako ma slušnosť donútila napísať môj prvý blog.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Bratislava to má naozaj ťažké. Od revolúcie v 1989tom zbehlo veľa rokov, ale ani to nestačilo na to, aby mala šťastie na primátorov. A posledné volebné periódy to už ide takpovediac komplet dolu vodou. Aktuálne sa väčšina tých, čo v hlavnom meste chodia voliť 'zhodla' na tom, že si z ponuky vyberú Matúša Valla. Zdá sa však, že sa prerátali. Podivné dianie pri výberových konaniach ma primäli napísať pánu primátorovi otvorený list. No a keď je otvorený, tak by mal byť verejný a môže ho čítať aj široká verejnosť. Nech sa páči. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Vážený pán primátor Vallo. Som Bratislavčan. Rodený Bratislavčan a na meste ktoré je mojim rodným mi záleží. 

Patrí sa mi na úvod listu predstaviť. Som človek, ktorý sa profesionálne venuje politickej komunikácii a realizuje volebné kampane - kampane všetkých typov, vrátane komunálnych. Píšem to preto, aby bolo zrejmé, že Vašu kampaň som sledoval a vnímal nie len ako volič. Veľmi rýchlo som pochopil, že Vaša kampaň je viac marketingový projekt ako reálna politická ponuka. Uznávam, že kampaň ste mali kvalitne zrealizovanú. Avšak na komunálnu úroveň až 'nemiestne' náklady, ktoré kričali z každého jej kúska ma nútili byť ostražitým a nedôverčivým. A dobre sa tak stalo. Pýtate sa asi prečo. Tak ja Vám to, pán primátor, poviem.

SkryťVypnúť reklamu

V pondelok sa zrealizovalo verejné vypočutie kandidátov na šéfa DPMB. Ako ste sám ohlasovali (nie len v kampani ale aj pred týmto výberovým konaním) - mali sme mať do činenia s najtransparentnejším procesom, aký Bratislava kedy videla. Tak poviem Vám - Vami vybraná komisia 'odborníkov' Vás podviedla, podrazila a nasadila Vám somárske uši. Jeden z kandidátov pán Rybanský totiž - a to si stačí pozrieť len verejne dostupné dokumenty:

A) nespĺňa prax 8 rokov, ktorú podľa svojho CV uvádza 7 ročnú,

B) je v konflikte záujmov nakoľko (opäť čerpám z jeho CV) ponúka prehľad zamestnaní, ktoré ho diskvalifikujú.

SkryťVypnúť reklamu

A korunu na to ste si dali sám vyhlásením, že zastavíte zlodejiny v mestských firmách. Asi Vám (respektíve členom výberovej komisie) však ušlo, že zmienený pán bol členom výberových komisií, ktoré rozhodli o (podľa Vašich vlastných slov) zlodejských (rozumej predražených) nákupoch.

Pýtam sa teda otvorene, verejne a vážne - ako sa takýto človek vôbec mohol dostať do top trojky kandidátov? Dokonca, ako sa vôbec mohol dostať do skupiny tých, s ktorými sa uvažovalo, že sa môžu o tento post uchádzať. Toto má byť tá slušnosť pre Bratislavu? Toto je ten progresívny prístup? Dovoľte mi silno zapochybovať, podobne ako som pochyboval pri obrazovkách mobilu či notebooku kde ste mi z výborne zrežírovaných klipov sľubovali zmenu pomerov v hlavnom meste. Pán primátor, nezačali ste ešte ani poriadne vládnuť tomuto mestu a už ste pošlapali vlastné slogany z kampane. A to pri predstave, že tí čo Vás podporovali sa už tlačia do vlády, že tí istí 'vyrobili' aj našu v sobotu inaugurovanú prezidentku mám strach, kam Slovensko doputuje. Ale viem jedno - nebude Slušné.

SkryťVypnúť reklamu

Tento môj otvorený list považujte prosím zároveň aj ako žiadosť o poskytnutie informácie podľa z. 211 z roku 2000 o slobodnom prístupe k informáciám, podľa ktorého žiadam sprístupniť informáciu kto potvrdil či overil, že pán Rybanský spĺňa predpoklady na to, aby vôbec mohol byť v užšom výbere kandidátov na post šéfa DPMB.

S pozdravom za Slušnú Bratislavu. 

Martin Urmanič

Martin Urmanič

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  19x

Kto ma pozná vie, že môj názor nie je taký, ako sa to práve hodí, ale taký, ako si to naozaj myslím. U mňa rýchlo viete na čom ste. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu