Ústav verejnej politiky žne úrodu - októbrové novinky!

Náš ústav má síce malý, no o to dynamickejší a proaktívnejší kolektív. Náš behaviorálny tím má zárez na mape sveta, naši vedci a akademici úspešne publikujú a naši študenti spoznávajú prezenčnú výučbu. Prečítajte si novinky z ÚVP.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V posledných dňoch nás potešila správa, že nás OECD zaradilo na mapu sveta medzi inovatívne tímy v oblasti behaviorálnych intervencií. Náš behaviorálny tím má za sebou viaceré zaujímavé experimenty a projekty, o intervencii na Račianskom mýte v Bratislave, ktorá sa venovala cigaretovým ohorkom sme písali už aj v článku Vyberám si kôš, nie zem!. Cestujúca verejnosť mohla prácu nášho behaviorálneho tímu vidieť aj na obrazovkách v prostriedkoch bratislavskej verejnej dopravy, v kampaňovom spote, ktorý sa venoval problematike čiernych pasažierov. Report z projektu v bratislavskej MHD si môžete pozrieť tu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
OECD - behaviorálne intervencie
OECD - behaviorálne intervencie (zdroj: OECD Observatory of Public Service Innovation)

Náš ústav mal na začiatku októbra delegáciu v Európskom parlamente v Štrasburgu, na European Youth Event, kde nás pozval EP Vladimír Bilčík. EYE 2021 bol plný zaujímavých prednášok, workshopov a aktivít pre mladých ľudí z celej Európy. Ak chcete zažiť EYE očami našich študentov, pozrite si reel na instagrame (a môžete nás začať sledovať).

Obrázok blogu

Záleží nám na komunite, a aj preto sme začali organizovať ústavovice, stretnutia študentov, pedagógov, priateľov a alumni Ústavu verejnej politiky. Prvá ústavovica sa uskutočnila na konci septembra a pomohla nám nakopnúť akademický rok. Tešíme sa na ďalšie stretnutia a budeme radi, keď sa na ústavovici alebo iných komunitných podujatiach uvidíme aj s vami, našimi priateľmi.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Na pôde fakulty sme privítali našu kolegyňu z Karlovej Univerzity v Prahe, Evu Hejzlarovú, ktorá pre našich študentov pripravila prezenčnú prednášku na tému reprezentatívnosť v úradníctve. Eva Hejzlarová sa venuje riadeniu ľudských zdrojov vo verejnom sektore a patrí medzi priateľov ÚVP.

Obrázok blogu

Nezaháľali sme ani na konferenciách, hneď na začiatku semestra Katarína Staroňová na online konferencii EGPA prezentovala 2 príspevky. Prvý "Living in the Shadows: Ministerial Advisers in Central and East European Countries" s Marekom Rybářom sa umiestnil na shortliste nominovaných príspevkov na "Best comparative paper award". Druhý príspevok, na tému kvality regulácií pripravila s našou doktorandkou Ninou Šťastnou a Matúšom Slobodom. Riaditeľka nášho ústavu, Ema Beblavá, sa zúčastnila 30th Economic Forum v Poľskom meste Karpacz s názvom "Europe in Search of Leadership’. Kataríne Staroňovej sa podarilo vypublikovať nový článok o zmene v systémoch služobného hodnotenia vo verejnej správe v členských krajinách EÚ, v ktorom sa venuje tranzícii systému služobného hodnotenia. Celý článok si môžete prečítať TU.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Privítajte Mgr. Martina Kollárika, PhD., ktorý sa vo výskume venoval konfliktu medzi starostom a zastupitelstvom v slovenských samosprávach a v lete úspešne dokončil doktorandské štúdium na ÚVP. Školiteľkou Martina Kollárika bola prof. Emilia Sičáková-Beblavá. Martinova práca, ako aj obhajoba, bola v angličtine, oponentom mu bol prof. Pawel Swianiewicz z Varšavskej univerzity, ďalej doc. Oľga Gyarfášová z FSEV UK a Dr.Petr Jüptner z Karlovej univerzity. Obhajoby viedla doc. Katarína Staroňová.

Martin v posledných rokoch pôsobil v Inštitút SGI, pracoval na projekte Odkazprestarostu.sk, pričom riadil implementáciu nového systému na administráciu úloh pre samosprávy. Aktuálne pracuje na Magistráte mesta Bratislava.

Skryť Vypnúť reklamu

Obrázok blogu
Ústav verejnej politiky FSEV  UK

Ústav verejnej politiky FSEV UK

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Ústav verejnej politiky FSEV UK - tím ľudí, ktorý sa snaží skúmať vecí verejné na Slovensku a učiť o nich ostatných (aj seba). Zoznam autorových rubrík:  Verejne o politike 2020Verejne o politike 2021

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu