Lepší noví politici, ako „recyklovaní“!

Jeden študent mi povedal, že nemá koho voliť, že sa mu žiadna z ponúkaných strán, ani žiaden politik nepáči. A zjavne vyjadril aj pocity značnej časti svojich kolegov, najmä prvovoličov. Jedna staršia paní – pracovníčka Slovenskej pošty mi zas povedala, že ona voliť nepôjde, lebo aj tak sa nič k lepšiemu nezmení.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

700.000 – com frustrovaným voličom citlivo zasiahli do života nehorázne poplatky za vedenie účtov (zväčšia bezcenných) cenných papierov z kupónovej privatizácie, ktorí sú na toto darebáctvo právom poriadne nahnevaní. Vinník je známy – tieto darebácko-výpalnícke poplatky zaviedla vláda Róberta Fica a spol. od roku 2008 (vrátane), tak prečo im to pri týchto voľbách nezrátať.

Miestne mestské „Gorily“ zas chcú občanom pozavádzať NOVÉ darebácko - výpalnícke parkovacie poplatky, tak prečo aj im tento ich darebácky úmysel tiež už pri týchto voľbách nezrátať.

 

Vlastníkov poľnohospodárskej pôdy zas tunelujú, ožobračujú, či darebáckym spôsobom okrádajú spoločnosti, ktoré ju obhospodarujú a poberajú na tieto cudzie pozemky aj dotácie z Európskej únie, ale platiť za prenájom (pachtovné) vlastníkom týchto nehnuteľností nechcú alebo sa vyhýbajú. Odporúčam v tejto veci do pozornosti článok "Okrádanie pokračuje – dokedy?" z BLOG.SME.SK: http://tomasgalbavy.blog.sme.sk/c/289116/Okradanie-pokracuje-dokedy.html . Tak prečo im to tiež už pri týchto voľbách nezrátať. A mohol by som pokračovať.

 

Nebaví ma už každodenne počúvať, je kríza a preto nie sú peniaze na školstvo, na zdravotníctvo, na infraštruktúru, na dôchodky, na sociálne služby, na vytváranie nových pracovných príležitostí, na ..., na toto, na tamto, či dokonca na pokosenie trávy.

Som presvedčený, že keby sa na Slovensku systematicky a celkom beztrestne 20 rokov netunelovalo, či nekradlo, tak by bolo dosť peňazí na všetko.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spomeniem iba tie posledné najviac medializované prípady: predaj emisií, mýtny systém, tunelovanie tunela, predražené diaľnice, predražený zimný štadión, privatizácia štátnych monopolov, nástenkový tender, platinové sitka,.. a samozrejme Gorila. A nikto nikdy nikoho za tieto zlodejčiny nepotrestal a s pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote ani nepotrestá, lebo postaviť elitne predraženú "trestnicu" pre elitu, elitu ešte ani len nenapadlo. A fungovať v preplnených slovenských "trestniciach" by pre elitu znamenalo dehonestáciu jej stavu. A tak elite nezostáva nič iné ako svorne držať pri sebe a spoločnými silami všetko zametať do stratena, či pod koberec.  

Skryť Vypnúť reklamu

A v priamej súvislosti s "Gorilou" by sa mohol vážený pán Daniel Lipšic prihovoriť k svojmu tímu týmito slovami:

 

"Policajti, ak chcete iné platy a odmeny, mali by ste sa odvážnejšie pustiť po stopách podivných príjmov našich politikov, ich strán a ich priateľov."

Na Ukrajine obvinili, súdili, aj potrestali Júliu, v Rumunsku zas troch ministrov, ale v Grécku, ani len nezisťujú vinníkov za ohrozenie ekonomickej a menovej stability štátu a celej Európskej únie, vrátane aj našej meny. Ani v Portugalsku, ani v Írsku.

Aj na Slovensku doteraz všetky závažné korupčné škandály sa zatiaľ našim „milovaným“ mocipánom úspešne darí "zametať pod koberec".

Dokedy? Dokedy chcú občania - voliči tieto závažné, pre Slovensko poškodzujúce kauzy, zákonodarcom a mocipánom tolerovať? Pre ničotnosti a malichernosti nemilosrdne bežných ľudí posielajú do "preplnených trestníc", ale sami na seba samotných majú akýsi celkom iný meter.

Skryť Vypnúť reklamu

Nečudujme sa, že potom nie sú peniaze na zdravotníctvo, na dôchodky, na lepšie zárobky, ... a na čokoľvek iné pre lepší, zdravší a spokojnejší život bežných ľudí na Slovensku.

Celý národ je znechutený a cíti sa byť podvedený z toho, ako mocensko-politické štruktúry klamú a kradnú ako sa dá, a kauza Gorila“ to iba dokazuje.

Áno, mnohí cítime, že je to tak. Nespokojnosť a frustrácia vládne u ľudí všetkých vekových kategórií. Čo by som im poradil?

Občania, za tejto situácie zostávajú nám iba dve možnosti. Buď ďalej potichu alebo pri pive, či na nete na všetko nadávať, či vtipkovať alebo vyjadriť svoju nevôľu priamo v uliciach na zhromaždeniach nespokojných občanov a túto eufóriu zavŕšiť 10. marca pri volebných urnách.

Blíži sa deň „H“, kedy rozhodneme ako ďalej. POĎME PRETO VOLIŤ A ZVOLME SI ZMENU! Dajme všetkým presluhujúcim politikom, či skôr ..., konečne zbohom a to na večné časy! Ukážme, že nám to nie je jedno, že na Slovensku chceme aj politiku čistú a nezašpinenú. Lepší noví politici, ako „recyklovaní“!

Dňa 10.marca 2012 vyberte si slušných ľudí, ktorým chcete naozaj veriť.

Václav Vacula

Václav Vacula

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

109. Ing. Václav Vacula, dôchodca, www.vaclavvacula.estranky.skJe mi cťou kandidovať za politickú stranu 99%-občiansky hlas (www.99percent.sk, facebook.com/mysme99percent ) vo voľbách do NR SR. Chceme urobiť zo Slovenska lepšiu krajinu, chceme zmenu k lepšiemu bez výnimky pre všetkých. Pre mňa nie je rozhodujúce, s akým slovom sú sociálne istoty spájané, ale skutočnosť, aké sú. Snívam o republike ľudskej, ktorá slúži človeku a táto predstava nám dáva nádej, že aj človek bude slúžiť jej. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu