Otvorila SDKÚ-DS "Pandurinu skrinku"?

Ako kandidát do Národnej rady SR za politickú stranu "99% - Občiansky hlas" nemienim si už ďalej bez povšimnutia nechať verejne špiniť moju česť, ani moje dobré meno. Takým nehanebným spôsobom v dejinách Slovenska asi ešte nikto nikdy nezneuctil žiadny politický subjekt, dokonca ani údajne "zločineckú" bývalú Komunistickú stranu Slovenska a už vôbec nie v období uzákonenej 21 dňovej predvolebnej kampane.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Čo na to hovorí Ústava SR a Listina základných ľudských práv a slobôd?

Prečo v tejto veci Verejný ochranca (všetkých) ľudských práv a slobôd Slovenskej republiky mlčí ako ryba vo vode?

Prečo v tejto veci mlčia inštitúcie zaoberajúce sa dodržiavaním základných ľudských práv a slobôd (Aliancia Fair - play, Transparency International Slovensko, Slovenské národné stredisko pre ľudské práva,...)?

Prečo v tejto veci mlčia orgány a inštitúcie Európskej únie?

Nesmerujeme v tomto smere do Bieloruska alebo už tam možno aj SME, ale ešte o tom nevieme?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak by sa niečo podobného udialo v Bielorusku, na Kube, v Rusku, v Číne,..., tak všetky hore uvedené inštitúcie a štáty Európskej únie sa stmelí do jedného šíku a všetci bez výnimky budú kričať aké je to nefér, ako napr. Viď prezidentské voľby v Čečensku v roku 2004, cit.:

"Európska komisia v utorok 31.8.2004 odsúdila víkendové prezidentské voľby v Čečensku a vyzvala k urýchlenému vypísaniu parlamentných volieb v násilím poznačenej ruskej republike. Hovorkyňa komisára EÚ pre vonkajšie záležitosti síce pripustila, že EU nemala pozorovateľov na voľbách no dodala: Neustále dostávame správy, že voľby neboli ani férové, ani slobodné. Najmä ľutujeme, že došlo k vylúčeniu jedného z najsilnejších kandidátov zo zoznamu tých, ktorým bolo povolené kandidovať vo voľbách, dodala hovorkyňa Emma Udwinová.

Skryť Vypnúť reklamu

Budeme vyvíjať nátlak, aby došlo k urýchlenému zorganizovaniu parlamentných volieb v Čečensku, a aby tieto voľby bolo SLOBODNÉ a FĚROVÉ."

Zdá sa však, že NEFÉROVOSŤ parlamentných volieb 2012 na Slovensku Európskej komisii, ani komisárovi EÚ pre „vnútorné" záležitosti, akosi vôbec nevadí, alebo má od nás akosi moc dlhé alebo prestrihnuté vedenie.

A pokiaľ ide o nemenovanú osobu, ktorá sa údajne k falšovaniu podpisov na petičných hárkoch dopustila a k podvodu sa priznala, mala by byť za spáchanie tohto skutku, na ktorom sa aj finančne obohatila (vraj o 1.000 Eur), potrestaná v súlade s platnými zákonmi SR. Veď už za pár kláskov kukurice posielajú slovenské nezávislé súdy previnilcov do preplnených slovenských trestníc.

Skryť Vypnúť reklamu

Preto som sa dňa 1.3.2012 sám od seba rozhodol v tejto veci podať na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky "Podnet", ktorý uverejňujem v pôvodnej verzii:

..................................................................................................................

"Podnet na preverenie pravosti a právoplatnosti podpisov na podpisových hárkoch u bez výnimky všetkých právoplatne zaregistrovaných politických subjektov a to v najmenej rovnakom rozsahu, ako sa teraz uskutočňuje prostredníctvom POLÍCIE SR u právoplatne zaregistrovaného politického subjektu 99% - Občiansky hlas."

Skryť Vypnúť reklamu

Média masívnym spôsobom informujú ctenú verejnosť o preverovaní pravosti a právoplatnosti podpisov na podpisových hárkoch u politického subjektu 99% - Občiansky hlas POLÍCIOU SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ktorá má vo svojom logu výrok: „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ".

Úlohou príslušníka Policajného zboru je predovšetkým chrániť bezpečnosť a poriadok v spoločnosti, presadzovať zákonnosť, chrániť práva a slobody osôb, preventívne pôsobiť proti trestnej a inej protiprávnej činnosti, snažiť sa o trvalú podporu a dôveru verejnosti (etický kódex policajta).

Podľa zákona 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore, ide najmä o úlohy v oblasti ochrany života, zdravia a majetku, odhaľovanie a prevencia trestných činov, zabezpečovanie verejného poriadku, boj proti terorizmu a organizovanému zločinu, ale aj dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky.

Mám za to, že načasovanie tejto policajnej akcie tak, aby prebiehala v období uzákonenej 21-dňovej predvolebnej kampane narušuje kľudný priebeh volieb a evidentne diskriminuje, znevýhodňuje a poškodzuje iba jeden jediný politický subjekt v celej doterajšej histórii Slovenka! Mám za to, že rovnakým spôsobom a v rovnakom rozsahu mala POLÍCIA SR súčasne preverovať aj pravosť a právoplatnosť podpisov na podpisových hárkoch bez výnimky u všetkých právoplatne zaregistrovaných politických subjektov pôsobiacich na Slovensku v súvislosti s ich vznikom a zaregistrovaním a nie zamerať svoju pozornosť iba na jeden jediný.

Ako kandidát hnutia 99% - Občiansky hlas si teraz kladiem tieto otázky: 

  1. Prečo došlo k načasovaniu tejto akcie tak, aby prebiehala v období uzákonenej 21-dňovej predvolebnej kampane?

  2. Prečo sa neuskutočnila kontrola pravosti a právoplatnosti podpisov na podpisových hárkoch ešte pred právoplatným zaregistrovaním hnutia 99% - Občiansky hlas?

  3. Prečo sa rovnakým spôsobom, rovnakými metódami a v rovnakom rozsahu nekontroluje, ani nikdy nekontrolovala pravosť a právoplatnosť podpisov na podpisových hárkoch aj u bez výnimky všetkých ostatných právoplatne zaregistrovaných politických subjektov alebo u aspoň tých novo zaregistrovaných?

Napríklad v prípade politického subjektu „Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti" všetci z médií vieme, ako toto hnutie vznikalo. Podpisové hárky ľudia podpisovali s tým, že hnutie sa bude volať "Obyčajní ľudia". A možno aj do týchto hárkov sa ľudia podpisovali pod vymyslenými menami, alebo niektorí zberači podpisov možno tiež nepracovali poctivo, ale to nikto nikdy nepreveroval a zdá sa, že to ani nikoho z kompetentných orgánov nezaujíma. 

Pôvodný názov „Obyčajní ľudia", pre ktorý sa pôvodne zbierali podpisy boli organizátori prinútení po nezaregistrovaní zmeniť - rozšíriť o slová "a nezávislé osobnosti". Zozbierali sa opakovane aj nové podpisy na nové podpisové hárky s novým názvom politického subjektu „Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti"? Na každom podpisovom hárku, ktorý občan v tomto prípade podpisuje musí byť aj uvedený presný názov strany, či hnutia, pre vznik ktorého odovzdáva svoj súhlas, vyjadrený aj podpisom. Preveroval vôbec niekto, či nedošlo k nejakému zneužitiu týchto pôvodných - prvotných podpisových hárkov? 

Alebo si spomínam, že keď vznikala politická strana „Sloboda a solidarita" a jej petičná akcia, tak v poštových schránkach a na rôznych miestach a dokonca aj v novinách sa nachádzali voľne prístupné tlačiva podpisových hárkov s výzvou na ich vyplnenie a odoslanie na v nich uvedenú adresu. Prečo aj tieto podpisové hárky rovnakým spôsobom POLÍCIA SR nikdy nekontrolovala, nikdy nepreverovala, ani nikdy nezisťovala, či aj do týchto hárkov sa ľudia nepodpisovali pod vymyslenými menami, či inak ich nezneužívali, alebo či niektorí zberači podpisov tiež nepracovali poctivo?

Takže, ak má byť všetko fér, potom by mal platiť rovnaký meter bez výnimky na každého!

Preto, aby žiadny politický subjekt pôsobiaci na území Slovenskej republiky nebol zvýhodňovaný alebo znevýhodňovaný, navrhujem a žiadam MINISTERSTVO VNÚTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY a GENERÁLNU PROKURATÚRU SLOVENSKEJ REPUBLIKY o preverenie pravosti a právoplatnosti podpisov na podpisových hárkoch u bez výnimky všetkých právoplatne zaregistrovaných politických subjektov a to najmenej v rovnakom rozsahu a za použití rovnakých metód, ako sa teraz uskutočňuje prostredníctvom POLÍCIE SR u právoplatne zaregistrovaného politického subjektu 99% - Občiansky hlas, ako aj o preverenie skutočnosti, či po odmietnutí registrácie politického subjektu a po následnej zmene jeho názvu (stalo sa tak najmenej u dvoch politických subjektov) došlo aj k znovu zozbieraniu nových podpisov pre zaregistrovanie politického subjektu s celkom novým názvom.

S úctou Ing. Václav Vacula

Václav Vacula

Václav Vacula

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

109. Ing. Václav Vacula, dôchodca, www.vaclavvacula.estranky.skJe mi cťou kandidovať za politickú stranu 99%-občiansky hlas (www.99percent.sk, facebook.com/mysme99percent ) vo voľbách do NR SR. Chceme urobiť zo Slovenska lepšiu krajinu, chceme zmenu k lepšiemu bez výnimky pre všetkých. Pre mňa nie je rozhodujúce, s akým slovom sú sociálne istoty spájané, ale skutočnosť, aké sú. Snívam o republike ľudskej, ktorá slúži človeku a táto predstava nám dáva nádej, že aj človek bude slúžiť jej. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu