Do neba

Keď som si ráno umývala v kúpeľni zuby a tebe mamina umývala zababrané tlapky, ani mi nenapadlo, že ťa vidím posledný krát. Bola si predsa mladý havkáč, čerstvo po puberte, veselý, strapatý, náš Ťapík. Alebo teda oficiálne Trefka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Niekto si možno povie, že je hlúpe písať mŕtvemu psovi. Nech. Kto mal niekedy zviera vie, že je to člen rodiny a nerozlučný kamarát. Neviem si celkom predstaviť, že zrazu nepribehneš nazrieť na potkaníky alebo žobrať o kúsok klobásky.

Najhoršie na tom všetkom je, že nemôžem nikoho obviniť a hnevať sa. Človek, ktorý ťa zrazil, nemohol tušiť, že vyskočíš z auta rovno na cestu. Ocino nemohol vedieť, že ty si práve vo chvíli, keď on otváral dvere na aute, uvidela na druhej strane cesty potenciálneho psieho kamoša. A ty si nemohla vedieť, že skáčeš na cestu a že okolo prechádza iné auto.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď umreli Beska, Asia, Claudika a Petinka, bolo to vždy po chorobe. Bolo utešujúce myslieť na to, že sa už nemusia trápiť, že ich už nič nebolí , a že im je niekde tam hore lepšie. No teraz žiadna utešujúca myšlienka nezostala.

Sú dve hodiny. Akurát by sme spolu možno išli na poobednú prechádzku. Alebo by si išla s ocinom v práci na obed. Dnes ráno si sa tak tešila „do roboty"...

Nerozumiem smrti. Nechápem, ako je možné, že jednu sekundu život existuje a druhú už nie.

Ťapík môj, budeš mi strašne chýbať, ešte veľmi, veľmi dlho. Hádam si aj v psom nebi nájdeš toľkých kamarátov ako tu.

Bibiana Valigurová

Bibiana Valigurová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka prekladateľstva-tlmočníctva, ktorej je písané slovo sympatickejšie ako hovorené. Preto logicky v minulosti pracovala ako sprievodkyňa v Demänovskej jaskyni slobody (a zistila, že ak človek päťstokrát zopakuje to isté, už nemá trému...). Má dva potkany, ktoré jej svojimi výčinmi spôsobujú žalúdočné vredy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPostrehyPotkaní životPoviedkyMoje výlevySúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu