Šípková smetiarka

B: Stalo sa to už dávno. Po parkovisku pred Tescom sa prechádzala žena s mužom. Hľadali opotrebovaný vianočný stromček.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

M: Kresťania?

B: Nié, bezdomovci!

M: Boli postarší a nemali toľko síl hľadať nové a nové vyhodené zbytky, a preto si pod vianočný stromček želali nového, malého živiteľa rodiny.

B: A keďže na Vianoce sa želania plnia, aj toto sa splnilo. Presne 24. decembra, teda, pokiaľ boli oni schopní usúdiť keďže nemali kalendár, sa im narodila malá, drobná dcérka.

M: Chceli jej dať meno Paloma, ale niekto im povedal, že telenovely už neletia, a tak má v rodnom liste meno Hugolína. Predavačky v Tescu, ktoré túto rodinu poznali už dlho a boli všeobecne známe ako pokútne veštice, sa rozhodli niečo malej Hugolínke predpovedať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

B: Prvá vraví: "Budeš ako Slnko. Nebude sa dať na teba pozerať."

M: Druhá na to: "Nebudem taká hnusná ako moja kolegyňa. Aj pár bodov IQ sa ti ujde."

B: Aj sami si môžete domyslieť, že ich veštby neboli príliš lichotivé, ale ani pravdivé. Len jedna, ktorá čo- to pochytila z Harryho Pottera, predpovedala pravdivú vec: "Kovošrot sa ti stane osudným. neodoláš lesku železa a pichneš sa na ňom. Zaspíš na dlhé veky. Zachrániť ťa môže jedine láska a, samozrejme, značný finančný obnos na konte záchrancu."

M: Posledná predavačka už bola na odchode, keď si spomenula. "A aby som nezabudla, stane sa to v deň tvojich osemnástych narodenín." Hugolína rástla do krásy a do múdrosti. Ale svoje schopnosti nemohla naplno využiť, lebo už od malička musela svojim rodičom pomáhať hľadať recyklovateľné suroviny.

SkryťVypnúť reklamu

B: Stala sa z nej veľmi úspešná zamestnankyňa VPS, odbor smetiarstvo. Prístup k železu však mala zamedzený.

M: Pár dní pred jej osemnástymi narodeninami pocítila Hugolína silnú túžbu dotknúť sa aspoň raz kovového šrotu. Chodila od jednej zberne surovín k druhej, ale nikde jej to nechceli dovoliť, lebo jej rodičia tam mali silný vplyv.

B: V deň svojich osemnástych narodenín mala veľké "šťastie". Našla bicykel, zjavne po zrážke s vianočným kamiónom Coca- Coly. Bolo tam toľko kovového šrotu, že Hugolína nevedela kam skôr siahnuť.

M: Napokon sa rozhodla pre špajdľu z kolesa. A vtedy sa veštba vyplnila. Smetiarka Hugolína sa aj napriek dlhoročnej praxi v oblasti bezpečnosti manipulácie s druhotnými surovinami pichla na špajdli a upadla do bezvedomia.

SkryťVypnúť reklamu

B: Našťastie šiel okolo jeden zo slovenských zbohatlíkov, Braňo Mojsej. Zastavil svoj A- čkový Mercedes aj napriek tomu, že bol na ceste na Prednú Horu, a hneď ako Hugolínu zbadal zabudol na svoju Noriku.

M: Aj napriek značnému množstvu alkoholu v krvi mu došlo, že Hugolínu prebudí tak, že ju pobozká. Ako si zaumienil, tak aj učinil. Pobozkal ju, ona sa prebudila a hneď sa mu hodila okolo krku.

B: Braňo si vzal do hlavy, že si ju okamžite odvezie domov, ale keďže bol Štedrý deň, mrzlo a ona ležala na zemi zopár hodín, dostala zápal vaječníkov a on ju musel odviesť do nemocnice.

M: Tam jej dal svoje telefónne číslo a volali si z pevnej linky za výhodnú cenu, až kým Hugolínu Smetiarku z nemocnice neprepustili.

Bibiana Valigurová

Bibiana Valigurová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka prekladateľstva-tlmočníctva, ktorej je písané slovo sympatickejšie ako hovorené. Preto logicky v minulosti pracovala ako sprievodkyňa v Demänovskej jaskyni slobody (a zistila, že ak človek päťstokrát zopakuje to isté, už nemá trému...). Má dva potkany, ktoré jej svojimi výčinmi spôsobujú žalúdočné vredy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPostrehyPotkaní životPoviedkyMoje výlevySúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu