Posledný vzdor

Zapichli to 81 hlasmi. Nezaradení si poistili fleky. Programové vyhlásenie vlády sa koalícia ani neunúvala obhajovať. Organizátorov protestu pohostil Danko. A my?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

My Verejnosť, my Ulica, my Občania a keď sa im to hodí, aj my príležitostní Voliči sa už tradične a tak po našom otrasieme, trochu si azda ponadávame a všetko pomaly utíchne. 

Dnes nás zradili všetci. Fejsbuk sklamal účasťou, Bugár hlasovaním, ale najviac zlyhali signatári iniciatívy #zaslusneslovensko. Trestuhodne nevyužitý potenciál na zmenu celospoločenskej klímy, zahodená energia mobilizácie po celom Slovensku, nezabudnuteľný prejav Richarda Stankeho či osobná zaangažovanosť rodičov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej to všetko je preč. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred parlamentom ostalo smutné torzo protestov bez energie, pre istotu však dokonale chránené poriadkovými silami v uniformách či v civile. Povinné živé prenosy mienkotvorných médií vďačné za každý hlučnejší prejav, aby bolo vôbec na čo pozerať. Na schodoch národnej rady sa z času na čas objavili prevažne opoziční poslanci, ktorí z úctyhodnej vzdialenosti sledovali posledný vzdor a zároveň smrteľný výdych mrznúceho hlasu verejnosti. 

Nech je to už akokoľvek, asi nám nestačí Bašternák, Jankovská, Trošková s Vadalom, Kapitánove brepty, Jasaň, Kaliňák, Počiatek, Gašpar, Špirkove žaloby, Fico s vycvičeným Bugárom, Gorily, Oligarchovia a to všetko v ucelenej podobe reportáží Jána Kuciaka a jeho kolegov. Zrejme je málo aj Pellegriniho špáradlo v priamom prenose a brutálna poprava dvoch mladých ľudí. Žijeme to, čo si zaslúžime. 

SkryťVypnúť reklamu

#allforjan

oliver vališ

oliver vališ

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rise and rise again until lambs become lions Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu