Kto je aký lokálny patriot

Keď som bola bola v Košiciach, našla som niečo, s čím som sa predtým nestretla pri stretnutiach s ľuďmi v Bratislave.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Stretla som sa s veľkou hrdosťou v reči, v rozhovoroch o ich meste. Vsetci boli veľmi nadšení a chceli mi vsetko ukázať. Slovo "lokálny patriot" som prvý krát počula až v Košiciach.

V Bratislave boli ľudia viac negatívni ohľadom toho, čo sa v meste deje. Všetko nefungovalo a viac sa stažovali na zmeny, ktoré sa v meste dejú. "Veci sa menia, ale čo môžem robiť...". Akoby mali pocit, že ak by protestovali a chceli zmenu, nič by sa nestalo. Život Bratislavčana je v tomto omnoho viac pasívny. Čím to je?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zdá sa, že veľmi záleží na tom, či je niekto rodený Bratislavčan alebo "prisťahovaný". Nerozumiem úplne prečo. Pasívny prístup ľudí z Bratislavy k zmenám, ktoré sa v ich meste okolo nich dejú mi nesedia do hrdého vyhlásenia "som rodený Bratislavčan". Alebo sa mýlim?

A vy? Akí ste vy lokálni patrioti?

Budem rada, ak mi napíšete text alebo krátku essay o vašom vzťahu k mestu, v ktorom žijete v spojení s Bratislavou a Košice. Napíšte blog a pošlite mi link, alebo mi pošlite text priamo na illahvanoijen(a)gmail.com.

illah van oijen

illah van oijen

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Illah van Oijen, 1981, Den Haag.byva v Bratislave od 2005Súťaž krátkych textov o vzťahu Bratislavy a Košíc podporili: Zoznam autorových rubrík:  BratislavaKošiceSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu