málokto vidí to skutočné

Denne sa stretávame s rôznymi ľudmi, ktorých buď poznáme alebo nepoznáme, niektorí sú naši priatelia,iní nie, ale obyčajne ich vnímame všetkých rovnako. Sústredíme sa na ich zovňajšok, na tvár, mimiku a to sú faktory, podľa ktorých ich hodnotíme. Zistíme z nich ako sa cítia, kam idú, či sa im chce s nami rozprávať alebo nie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Je to naozaj tak? Skutočne zistíme, čo tí ľudia prežívajú, ako sa cítia, či niečo nepotrebujú z jedného pohľadu? Ako ktorí, ale vetšina nie. A preto začnime ľudí vnímať.

Častokrát sa cítime sami, opustení, nevypočutí, zatrpknutí či znechutení, ale nedáme to znať na našej tvári. Snažíme sa to čo najlepšie skryť, nechať si to pre seba a tí ostatní nemajú šancu niečo zistiť. Položme si otázku, či tento spôsob nevedie doslova k zatvrdnutie nás samých. Postupne si okolo seba vytvárame pancier, ktorý je nepriepustní voči citu a je len na nás či bude stále pevnejši alebo sa začne rozpadať...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Iné je keď sa nebránime tomu, aby iní zistili ako sa citíme, čo nás trápi a sami chceme, aby sa spýtali: ,,Deje sa niečo?" a vedeli polovicu vyčítať z našej tváre. Je jednoduchšie, ak zo seba vyventilujeme tlak, ktorý je tak neznesiteľný a kôli nemu sa naša zlá nálada prenáša aj na iných.

Vyrozprávať sa , všetci to potrebujeme. Budme všímaví, pomáhajme ľuďom, nenechajme ich trápiť sa a vytvoriť pancier, a aj keď oni nechcú, môžme my. Môžme sa im prihovoriť, prejaviť dôveru, vypočuť ich a dospieť s nimi k riešeniu. Snažme sa skutočne vidieť iných a chcime byť vypočutí. Naše dni budú omnoho svetlejšie a pohodlnejšie.

Veronika Deáková

Veronika Deáková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Baba, ktorá skúša stále niečo nové ,niekedy sa podarí ,inokedy nie... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu