Každý v Bratislave si myslí, že je lepší, ako každý v Bratislave

Nasledujúci článok je plný odporných sarkazmov a irónie. Milý čitateľ, bez nadhľadu a zmyslu pre humor ho rozhodne neotváraj. Prinášam Ti prvé dve najdôležitejšie pravidlá, ktoré som si stihla osvojiť už za 15 minút v Bratislave.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (47)

Takže toto je návod ako byť prvotriedny ignorant, ktorému prší do nosa hlavne, keď je slnečno. Ako sa orientovať, rozpoznať fejk a nepustiť nikoho na prechode a ani k slovu. Ááááno aj babky tu patria, okrem tých na miletičke aj keď sa nazdávam, že ich dobrá výchova je len marketingový ťah. Ako pôsobiť zorientovane, hrozne inteligentne a luxusne aj keď ti zatiaľ došli z výplaty ešte len straváče. Dodám aby ma rodáci nehejtovali, že som tiež odtiaľ ( čo blázniš som z Horehronia a nie niesú tu najkrajšie stromy ). Takže ľudia, tí ktorí sa chystáte sem a máte hlávky plné očakávania a schránku plnú mamkiných odkazov, aby ste si dávali pozor, po 21hodine nevychádzali, rezne z domu dali hneď do chladničky a mali v rýchlej voľbe políciu tááák toto je prvá úplne free download lekcia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. a najdôležitejšie pravidlo je nikdy nenazývať Bratislavu Blavou.

Vysvetlenie: Bola som tu cca 35minút úplne prvý krát. Ešte som nestihla vyhodiť cestovný lístok a vyschnúť od potu, ktorý ma oblial, keď som svoju 114 kilovú tašku ťahala pred autobusku. Pristavil sa pri mne chalan, celkom milý, úplne zničený a unavený. Vravím si, toto je pilier ekonomiky, tento človek by mal v električke sedieť a keď to bude typickej drzej zmaľovanej bratislavskej babke v ružovom vadiť, mal by sa odvolať, že jej zarába na dôchodok. Usmial sa na mňa a ja ešte nepoučená o pravidlách flirtu sa ho pýtam, či je Blava veľká. Pristúpil bližšie a vtedy mi došlo, prečo má unavené a červené oči. To isto fetoval marihuanu. Vraví mi " ty ringla toto je Bratislava a né žiadna Blava". Lekcia ako hovado. Polky som mala stisnuté ešte hodinu a v spotenej ruke kaser ešte dva dni. Všetky filmy o gangstroch vo veľkomestách boli pravdivé. Lenže mne nejde žiadna farba gangu a tiež si neviem vytancovať rešpekt bandy. Toto bude krutá realita a ďalšia facka ma čakala o 7 minút.

SkryťVypnúť reklamu

Ako toto pravidlo uviesť v praxi: Keď ti bude volať teta z Horných Orešian alebo z Bujakova, kľudne jej povedz, že si v Blave ale len ak si zrovna v tvojej skromnej 5m štvorcovej izbe v petržalke, za ktorú platíš 250€ a internet máš grátis ako kompenzáciu za to, že nemáš okno ani dvere. Inak vždy a všade si vtlč do hlavy, že to je Bratislava. Aj keď budeš v auparku vo vychýrenej kaviarni zlatokopiek popijať presíčko a bratislava je to aj vtedy, keď si na dolných honoch na otočku prišiel niečo vybaviť hneď vedľa pentagonu na zastávke Stavbárska s človekom, ktorého meno si rozhodne neukladaj do mobilu nejak nápadne. Proste hovor Bratislava a nebudeš ringla. 

SkryťVypnúť reklamu

2. tiež nie menej dôležité pravidlo je nikdy nikomu nehovoriť, že niesi z Bratislavy.

Vysvetlenie: Otrasená nehostinným správaním toho kriminálnika sa obzerám po taxíku. Nemám kredit navyše to radšej pošlem frajerovi mmsku s kozami a tak volím plán B a ťahám tašku k najbližšiemu taxíku. Skloním sa a pýtam sa, či je voľný. Vysolárkovaný 50tnik odpovedá, že pre mňa áno, žmurkne a vyskakuje z auta aby mi naložil tašku. Vravím si Verona! Len sa nedaj oklamať tou empatiou a pomôž mu s tou taškou, nieže si tu zlomí chrbticu. Nasadnem a samozrejme mu do 3 minút vykecám odkiaľ som. Suma sumarum: vozili sme sa asi pol hodinu po petržalke, čo ma utvrdilo aká je Bratislava veľká. Na taxametri slušne šliape tridsiatedruhé euro a ja ďakujem bohu, že som si na prvý týždeň vzala až 50€. Obhajujem sa, že keď som na intráku vydržala s 5€ tak tu budem mať vlastne dvojitý luxus. Inak vzdialenosť asi 5km bežne za päťku. Mojko! Hlavne nikomu nevrav odkiaľ si!!!

SkryťVypnúť reklamu

Ako toto pravidlo uviesť v praxi: Pýta sa ťa tvoj nový kolega v tescu na nočnej brigáde cez pauzu v sklade odkiaľ si? Kľudne mu to povedz, isto je tiež odniekiaľ za hranicami Bratislavy. Hocikomu inému vždy a všade tvrď, že si z Ba! Používaj výrazy ako " som odtiaľto par ulic" alebo " kámo petržalka, máš problém?" či "bratku mam svoju crew v devínskej " nech sa nachádzaš kdekoľvek. V taxíku odtedy preventívne hovorím, lebo prízvuk nie a nie pochytiť, že kadiaľ to ideme veď minule som šla inak. Baví ma mučiť taxikárov podozreniami za tých 40€ čo som vtedy vygrckala naivne zasnená ujovi, ktorého stále stretávam na autobuske. A áno stále je free a žmurká až sa mu v oku krčí šošovka.

Veronika Martincová

Veronika Martincová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajné dievča, ktoré za nič na svete nepriznáva existenciu lásky. Miluje iróniu, cigaretu vo vani a mužské ruky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu