Odkaz Robertovi Bezákovi - Tretia cesta existuje!

Písmo: A- | A+

Tento list píšem Vám aj keď neviem,či sa Vám niekedy dostane do ruk. Ak áno tak dúfa že si ho prečítate do konca. Mzslím si, že sa na vec možem pozerať ako tretia nestranná osoba.

Nepoznáme sa, tak sa Vám predstavím. Narodila som sa v katolíckej rodine do svojich 15 rokov som pravidelne, vačšinou nedobrovolne navštěvovala kostol. Potom prišlo dospievanie, stretla som pár skvelých ľudí, ktorí ani nevedeli, že ma ovplyvnili. Medzi nimi aj pán farár, ktorý nás na hodinách náboženstva nepresviedčal, nevnucoval nijaké fakty, len sa s nami rozprával a odpovedal na naše otázky. Bol to charizmatický člověk. Nezmenila som sa však na „pravého „ veriaceho člověka. Bolo to obdobie, kedy som pocítila lásku a pokoj. Včase dospievania som neraz vyhľadala kostol, protože som sa tam cítila dobre a nachádzala som v ňom pokoj a vnútornú rovnováhu.V súčastnosti by som sa definovala ako „ poloveriaca“. To znamená, že verím v Boha, ale nepotrebujem cirkev vo vzťahu JA a BOH. Pretože cirkev sú ľudia a ľudia sú omylní a slabí.

Vašu „kauzu“ som nesledovala, len som si prečítala knihu „Vyznanie“ a verím Vám a obdivujem Vás. Verím, že ste poctivý, morálny človek, ktorý chce slúžiť Bohu, cirkvi a chce tu byť pre ľudí a nepotrebujem fakty (veď o tom je viera ). Obdivujem Vás ako aj potom všetkom strašne túžite byť súčasťou cirkvi. Z tej knižky cítiť strašný smútok a bezmocnosť. To čo sa Vám stalo je nespravodlivé, ale ten boj ste nemohli vyhrať. (Možno ani nemali, možno to je ten „Boží plán, že vie o Vás cele Slovensko). Čím viac ste sa obhajovali, tým viac sa od Vás cirkev stránila. Padli ste na úplné dno a snažili ste sa dať svojmu životu nový zmysel, ale mám pocit, že ešte nevidíte svetlo, že ste sa s tým nevyrovnali a že ste im neodpustili.

Vy vidíte, len dve riešenia:

1) Rehabilitujú ma a stanem sa súčasťou cirkvi, chcem pre nu a pre ludí ešte veľa urobiť...

2) Nerehabilitujú ma, stiahnem sa do ústrania a bude to len medzi mnou a Bohom...

Ale je tu ešte tretia cesta!!! „ JA BUDEM KRISTOVÝM APOŠTOLOM AJ BEZ BISKUPSKÉHO ÚRADU, BEZ PALÁCA A KATEDRÁLY (to súvaše slová str 241) Prečo necestovať po Slovensku? Prečo nerobiť „hodiny náboženstva „? Prečo nešíriť vieru aktívne medzi ľudmi ? rozprávať sa s nimi. Veď Boh je všade a nie len v kostoloch sa može cítiť človek dobre. Pýtate sa prečo taký rýchly vzostup a prečo taký rýchly pád, aké má Boh so mnou úmysly. Vy to nevidíte, ale ja ako „poloveriaca“ (preto sam sa tak v úvode definovala) áno. Vy máte morálku, Vy máte charizmu, Vy máte vnútornú silu. Vy možete osloviť veriacich, ale aj „poloveriacich“. Možete šíriť vieru priamo medzi ľudmi. Takto by ste slúžili Bohu, cirkvi, luďom.

Chceli ste byť užitočný pre cirkev, spraviť pre ňu ešte veľa vecí a zároveň tu byť pre ľudí. Tam cesty niet, tak to obrátte ! Budte tu pre ľudí a tým budete prospešný pre cirkev

PS: Nebojte sa nerozdelíte veriacich na Bezák- Antibezák , Vaša kauza zapadne. Ani ludia si na Vás nebudú ukazovať prstom, že to je ten odvolaný arcibiskup. Pri tejto „tretej ceste“ by to malo byť len o Vás ako človeku, a viere v Boha a o ľudoch. Dúfam, že sa s Vami raz stretnem.

 

Skryť Zatvoriť reklamu