,,Markizáci" na školách

Na šírenie mediálnej kultúry medzi mladými ľuďmi sa podujala známa reportérska dvojica Patrik Herman a Anna Lemesányiová. Navštevujú základné, stredné a samozrejme vysoké školy, zamerané na štúdium masmediálnej komunikácie. Dnes sa z ich návštevy tešila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, konkrétne študenti filozofickej fakulty z odboru masmediálnej komunikácie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nakoľko sú ich vystúpenia do detailov premyslené, dvojica okamžite po svojom príchode vytvorila familiárnu a uvoľnenú atmosféru. Postarala sa o to záhadná kartónová krabica plná neznámych predmetov, ktorá študentov ihneď upútala. Zvedavosť študentov umocnilo aj vyjadrenie Patrika Hermana, že krabica obsahuje aj veci, ktoré na základných školách ukazovať nemôžu.

Po krátkom a vtipnom úvode, v priebehu jednej hodiny, poskytli študentom cenné rady, ako sa ujať a zotrvať v médiách. Nechýbali životné skúsenosti, tipy ako zaujať, ale aj zábavné historky z každodennej práce reportéra.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priestor dostali aj žiaci, ktorí mali možnosť položiť známej dvojici akúkoľvek otázku a zveriť sa, kam by to chceli po skončení školy dotiahnuť. Študentov najviac zaujímalo s akými prípadmi sa počas ich pôsobenia v investigatívnej žurnalistike stretli. Odpoveď bola zdĺhavá a na pretras sa dostali aj kauzy z mafiánskeho prostredia, ktoré si publikum vypočulo so zatajeným dychom. Herman tvrdí, že neraz sa s kolegyňou museli navzájom istiť pri rozhovore so svedkom spätým s istým mafiánskym klanom. Takisto pripomenul, že naša krajina je síce malá, ale s nekonečným množstvom podvodných a iných prípadov, na vyriešenie ktorých sami nestačia.

Skryť Vypnúť reklamu

Stretnutie zakončili odhalením obsahu kartónovej krabice, v ktorej sa nachádzali predmety z lampárenskej rubriky LEBO MEDVEĎ. Medzi najzaujímavejšie kúsky patrili hodinky so zámerne zmenenou polaritou bateriek, kvákajúci plyšový pes či rozprávková knižka pre malé dievčatko s názvom Kamasútra.

Veronika Zvadová

Veronika Zvadová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka odboru masmediálna komunikácia. Príležitostná fotografka: http://fotky.sme.sk/fotograf/108297/show-me-a-beauty Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu