Nedeľné minizamyslenie sa

Povalač a povalovač, cože na to, milá Slovač?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 

V živote to býva tak, že proti sebe často stoja racio a iracio, rozum a cit, egoizmus a empatia, dnes realita a virtuálna realita. Hádam najvypuklejšie je to vo svete ekonomiky, kde velí mantra zisku, hospodárskej prosperity, financií, mantra čísiel a tabuliek. Chápem, že bez nich to vo vyspelej spoločnosti nejde.

 

No existuje aj rozmer spoločenský, kultúrny, tradície, zvyklosti, sociálne dedičstvo. V nemalej miere náboženstvo, viera, etika, láska. Čo potom ekologické aspekty? A to všetko, čisto „ekonomicky jalové“, si pýta peniaze, aj na úkor tých výpočtov a tabuliek.

 

A tu stojí, povedzme, múdry a skúsený politik, ktorý sa dokáže medzi týmito mlynskými kameňmi citlivo a ľudsky správne rozhodnúť. Poctivé hľadanie tej akurátnej miery nie je vôbec jednoduchá vec. Naviac, ak to rozhodovanie prichádza v čase krízy, vojny, choroby...

 

A tak vraj šikovný chlapec z útvaru hodnôt za peniaze odchádza, neschopný minister financií ostáva... Naozaj je to také jednoduché a je to vskutku celkom tak? Hmm, ale kde nájsť toho politika?

 

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  909
  •  | 
  • Páči sa:  1 801x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu