Nedeľné minizamyslenie sa

Rusku vládli, vládnu cári, demokracia, kdeže, leda cáry. Mužíci a bojari, kdeže sloboda, zákon starý jarý.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 

Určite mnohých trápi vojna na Ukrajine a obavy do budúcnosti s ňou spojené. História ukazuje, že mnoho vojen končí vtedy, keď očakávaný zisk sa stáva nižším ako náklady na vojnu vynaložené. Ak zoberieme nerastné bohatstvo Ukrajiny, tak na základe tohto predpokladu nás čaká ešte dlhá vojna. I mimoriadne zisky útočníka vyvolaním energetickej krízy nenasvedčujú skorému koncu vojny. Globálne hry silných hráčov sveta mi akosi a pochopiteľne unikajú. Tiež sa dá predpokladať, že nové prerozdelenie sveta nemalú chvíľku  ešte potrvá.

Nesmejte sa mi, no mne obyčajnému ľudkovi, na rozdiel mocných tohto sveta, by skorý koniec vojny asi prospel najviac. Odsúďte ma, možno kardinálna chyba agresora by znamenala adekvátnu odozvu NATO a ak by nedošlo k fatálnemu jadrovému koncu, za relatívne krátky čas by bolo po Kačinej svadbe. Aj Kennedy a Chruščov počas karibskej krízy našli v sebe dostatok chladnokrvného myslenia, preto ja sa modlím, aby sa tak stalo aj v prípade Putina.

 

Pán Boh ochraňuj tento svet!

 

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  859
  •  | 
  • Páči sa:  1 625x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
SkryťZatvoriť reklamu