Nedelné minizamyslenie sa

keľo, teľo, to na veľo

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Minulému režimu sa možno podarilo zmeniť v našej spoločnosti tzv. klasický hodnotový systém. Pôvodne konzervatívna religiózna mierumilovná krajina so silnou preferenciou rodiny a s pevným vzťahom k rodnému gruntu sa akosi zmenila. Mohli by sme rozobrať viaceré aspekty, ja poukážem iba na oblasť rodiny.

 

Nerozvedený neverník Robo, multitatko difrent Borja Casanova, neheterogénny neženáč Peťko, národný alkoholik na tankoch Ján, čistý Janko viagra, barónka z východu, "špáratkami" a drogami motivovaní vrcholkoví predstavitelia politiky, promiskuitné poradkyne, ..., to všetko sú naše akceptovateľné VIP vzory. Ukazuje sa, že liberalizmus a tolerancia slovenského ľudu voči týmto novopríchodzím spoločenským javom voči tradičného ponímania spoločnosti podstatne narástla. Títo novodobí mačovia za intenzívnej podpory médií určujú spoločenské, asi aj morálne trendy a aktivity.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Nezúfam, ale teším sa, že v tejto ére nášho rozvoja stále viac vidíme napr. premiéra a ministra s manželkou a s deťmi v šťastnej tradičnej rodine, nezištných ľudí obetujúcich svoj čas a prostriedky na pomoc núdznym, lekárov a sestričky padajúcich od únavy bez nároku na adekvátnu odmenu, skutočných Amosovských učiteľov, vnímavých kňazov, etc.

 

Hej, ide o spoločenské procesy rozložené v čase, spoločenské vedomie a spoločenské dianie sú vo vzájomnej korelácii, fakt, ktorý musíme jednoducho akceptovať. Aj Mojžiš vodil Židov do zasľúbenej zeme 40 rokov, v tom čase dve generácie, aby sa to ľudské vedomie v tých hlavičkách malo čas pozmeniť... No a preto mňa toto všetko momentálne a aktuálne neruší, pretože ja skalopevne verím, že ten mravný princíp v nás je hlboko a nezničiteľne zakódovaný a usadený.

SkryťVypnúť reklamu

 

dedo Pejo  

 

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1 622x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu