O pravidlách, právach a slobode, a tiež o strachu - I. časť

Naozaj potrebuje naša európska civilizácia nových prisťahovalcov podstatne viac, ako SME online nových blogerov ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Utečenci poväčšine z východných, menej vyspelých krajín väčšinou utekajú pred biedou – pred ekonomickými problémami svojej civilizácie, považujúc za samozrejmé mať právo využívať vymoženosti vyspelejšej západnej civilizácie. Okrem využívania lepších ekonomických možností novej domoviny je u nich samozrejmosťou, že chcú využívať aj práva a slobody zaručované krajinou, kde sa rozhodli žiť, a navyše požadujú aj práva na uplatňovanie svojich zvyklostí, samozrejmých v ich pôvodnej krajine, počnúc vyznávaním svojho náboženstva aj verejne – vo svojich chrámoch, pokračujúc nosením svojich tradičných, špecifických odevov kamkoľvek - aj v prípade, že je to v rozpore s pravidlami komunity, v ktorej chcú žiť, pracovať, získavať vedomosti..., končiac u mnohých z nich aj svojimi podstatne expanzívnejšími reprodukčnými zvyklosťami.

O projekt SME je podstatne väčší záujem zo stany ponuky autorov blogov ako dopytu prevádzkovateľa a investora, teda výber – preberanie nových autoríkov za vhodných a nevhodných je opodstatnený z viacerých hľadísk. Pri tomto výbere je lepšie rozhodovať opatrnejšie, ako príliš riskovať. Napokon – načo aj, menej je často viac a prvoradá je úspešnosť menežmentu a záujmy vlastníkov spoločnosti, ktorí investovali.

Písať do súkromného blogu, a to už od samého jeho začiatku, nie je príliš inšpirujúce. Ale mali by sme byť vďační aj za to, že akékoľvek kapacity - počnúc hardwarovými kapacitami, pokračujúc ľudskými zdrojmi (administrátormi - minimálne na posúdenie počiatočných aktivít nových blogerov – po ich vyradenie za súkromných), nákladmi za pripojenie na internet, ... končiac veľmi slušným programovým vybavením – tu máme k dispozícii bezplatne. Je síce pravda, že ako užívatelia uvedených kapacít sme zároveň aj konzumentmi reklamy. Ale odhliadnuc od toho, že ako autori neverejných blogov reklamu príliš nerozširujeme ďalej, náš reklamno-konzumný efekt je asi oveľa nižší, ako spomenuté náklady poskytovateľa webprietoru. Ešte by síce mohla prísť do úvahy užitočnosť archivácie súkromných blogerov ako nejaká banka kadejakých údajov, ktoré by sa príležitostne mohli nejako využiť, avšak jej využiteľnosť - takáto úvaha je veľmi diskutabilná, takmer až smiešna. Samozrejme v prospech umožňovania týchto kapacít aj „súkromným“ blogerom by sa mohlo povedať, že tento ľudomilný skutok je vlastne tiež pozitívnou reklamou sponzora. Napokon je stále ešte dosť verejných serverov – najmä v Čechách, s podobnými službami.

Výhody a kadejaké slobody požaduje v najrôznejších oblastiach života automaticky kde-kto, ale pravidlá/povinnosti chcú (chceme) dodržiavať/plniť podľa svojich predstáv – teda podľa možností čo najmenej.
Ak chcú prisťahovalci využívať výdobytky inej, vyspelejšej civilizácie, mali by sa maximálne prispôsobiť aj jej civilizačným pravidlám, pretože ...

Pokračovanie bude v ďalšej časti.

Viki Maliková

Viki Maliková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tu sa mi najviac paci Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu