Moja verzia vesmíru

Podľa jednotnej teórie poľa a v súlade so všetkými zákonmi prírodných síl, energie a hmoty - vznikol vesmír.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ale podľa mňa ...

Jedna z planét, na ktorú bol zasiaty život a ktorý mal byť po istom čase požehnaný rozumom, bola zverená dvom bytostiam s božskou silou a s rozdielnou povahou tak, ako to vyžadovali ustanovené zákony.

Umugore bola stelesnením toho, ako si dnes ľudia predstavujú ženu a tiež zosobnenie ženského princípu v prírode, v alchýmii, alebo v ezoterike, či v liečiteľstve. Umutu bol jej protipólom, teda muž. Obaja mali schopnosti dosť silné a dosť rozsiahle na to, aby na zverenej planéte udržali podmienky vhodné pre život.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nikto si nevie predstaviť, ako je možné po tak dlhý čas udržať atmosféru a jej plynné zloženie, aby bolo dýchateľné a zároveň planétu chránilo pred vražedným kozmickým žiarením. Ako sa podarilo udržať kolobeh vody, prúdenie vzduchu, vulkanickú činnosť, dopady meteoritov a všetky tie zmeny, ktoré vyvolávali všemožné interakcie gravitačných síl, elektromagnetického žiarenia a prírodných zákonov v takej rovnováhe, aby život nielenže nezanikol, ale stále sa vyvíjal.

A po istom čase prišla tá chvíľa. Musel prísť kompromis medzi silným telom zvieraťa s prirodzenými inštinktami a rozumom, ktorý musel byť podporovaný dušou, lebo len ona dokáže dať inteligencii význam. Narodil sa človek. Cesta k tomuto bodu bola komplikovaná, plná rizík a slepých uličiek. No ale tým to nekončilo. Vlastne to tým celé iba začalo.

Skryť Vypnúť reklamu

Najväčší problém spočíval v tom, že ak bohovia museli zabezpečiť neustály rast, nemohli to zorganizovať ako zoologickú záhradu s úhľadnými chodníkmi, oddelenými výbehmi a starostlivosťou o exponáty či návštevníkov. Museli tomu nechať voľný priebeh, aby bola každá ďalšia narodená generácia o niečo lepšia než tá predchádzajúca. No a slabí a neprispôsobiví hynuli bez potomstva.

No tým, že človek získal rozum, odrazu ho to nepripraveného posunulo odkiaľsi zo stredu potravinového reťazca na jeho úplný vrchol. Bolo to, ako naverbovať dieťa do armády a dať mu samopal. Dieťa bez zábran, bez toho aby si uvedomilo následky svojich činov malo odrazu rozhodovať o tom, či niekomu život zoberie, alebo mu ho nechá, či sa ho budú všetci báť a nikto sa mu neodváži vysmievať.

Skryť Vypnúť reklamu

Bolo to ako, ako keď je v džungli opica a na inom mieste tej džungle je tiger. A teraz si skúste predstaviť, čo by robila ozbrojená opica a čo by robil ozbrojený tiger.

Umutu a Umugore to zatiaľ zvládajú. Vždy sa im nejakým spôsobom darilo vrátiť svet ľudí do rovnováhy. Sú muž a žena a sú plný lásky k sebe navzájom a k svojim deťom. Privádzajú na svet duše, ktoré vkladajú do tiel rozmnožujúcich sa ľudí. Ľudí je síce stále viac a viac, ale pretože sa dokážu vcelku účinne navzájom vyvražďovať, tiež že je dosť vírusov a baktérií, ktorým ľudské telo za určitých podmienok nedokáže vzdorovať a navyše, že všetko hmotné sa časom opotrebuje a rozloží, mnohé duše sa k nim, po smrti človeka, vracajú ...

Skryť Vypnúť reklamu

Pre nás deti, prichádza čas dospelosti. Všetky tie získané skúsenosti, múdrosť, božský pôvod duše a moc, ktorú teraz máme, nás robia spoluzodpovednými za tento živý svet, vesmír a všetky bytosti, ktoré v ňom prebývajú.

Už končí obdobie, keď sme mohli svojim rodičom bezstarostne vyžierať špajzu a chladničku. Už sa nemôžeme spoliehať na to, že po prežúrovanej sobotnej noci nás mama v nedeľu na poludnie zobudí, aby sme vstali k obedu, ktorý uvarila. Aj naše pohodlné bývanie u rodičov definitívne skončilo. Každú faktúru, každý nedoplatok, akýkoľvek čistiaci prostriedok a každú rolku toaletného papiera, si budeme musieť zaplatiť sami. A ak účet nevyrovnáme, staneme sa bezdomovcami ...

Vladimír Hrach

Vladimír Hrach

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Myslím si, že cesta je dôležitejšia než cieľ, lebo cesta nás zmení a čo sme chceli včera, dnes už nemusí byť dôležité. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu