Uvidieť a precítiť

Zaslúžený trest alebo ponúkaná príležitosť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po víkendovom seminári naplnenom šamanskými cestami za duchami prírody a po práci spočívajúcej v pátraní po elektromeroch v rozľahlej chatovej oblasti kvôli odpočtom a po trestuhodnom zanedbaní pitného režimu v horúčavách posledných dní, si teraz pohodlne, polo ležmo "vyťukavam" písmenka do mobilu.

 

Môj trest sa dostavil v podobe vertiga a už si v tomto momente len užívam, že si ho onedlho odpykám. Vychádzky po čiarach dlaždíc nemocničnej chodby už zvládam bez opileckého potácania. Iba občas zaváham, keď sa na moment zmení chodba na palubu jachty.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Predvčerom ráno som chcel normálne vstať z postele, ale bez pomoci som sa dokázal pohybovať iba po štvornožky a po zbytkoch jedla v žalúdku z predošlého dňa, som si potom skúšal vyzvracať aj svoje vlastné vnútornosti a doprevádzal to zvukmi, čo mi pripadali ako paródia na jeleňa v ruji. Vôbec som neprotestoval, keď mi moja kráľovná povedala, že zavolá záchranku.

 

Okná nemocničnej izby, do ktorej ma umiestnili sú obrátené k Váhu a k zvukom vtáctva, ktoré  na jeho brehoch hľadajú obživu. A len niekoľko metrov od okien, mi svojimi listami všeličo našepkávajú, moji pomocníci Lipa a Javor. Keď odtiaľto vyjdem, zájdem pohľadkať ich kmene.

SkryťVypnúť reklamu

 

Nie som nábožensky založený, ale to čo cítim ja, je stále sa prehlbujúca spiritualita. Duchovný svet sa snaží prehovárať ku každému z nás a záleží len od odvahy jednotlivca, či ten hlas počúva. A myslím si, že to býva podobne ako po letnej búrke. Ťažký, dusivý a prašný vzduch vyčistí hrozivo vyzerajúca a možno i strach naháňajúca búrka. A keď skončí, odrazu je krásne jasno a sviežo. Aspoň väčšinou ...

 

Po každej kríze, po každom utrpení, samozrejme pokiaľ to chcem, mám možnosť vidieť všetko jasnejšie a farebnejšie. Môžem dostať odpovede na mnohé svoje otázky. Na čom záleží, koho milujem a kto miluje mňa, čím som pre tento svet a pre ľudí naokolo. A kým mám byť na svojej ceste k budúcnosti.

SkryťVypnúť reklamu

 

Ukončím to slovami dánskeho filozofa, zakľadateľa existencializmu, Sorena Kierkegaarda:

"Znášať utrpenie, znamená mať s Bohom spoločné tajomstvo"

Vladimír Hrach

Vladimír Hrach

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  14x

Myslím si, že cesta je dôležitejšia než cieľ, lebo cesta nás zmení a čo sme chceli včera, dnes už nemusí byť dôležité. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu