RTVS je podivuhodná, periférna, rurálno, mysticko, roduverná, akože verejnoprávna inštitúcia .

Dá sa to vôbec zmeniť so zdrojmi, ktoré sú k dispozícií ? Materiálnymi a ľudskými ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Porovnanie už len s ČT je na zaplakanie .

Športový kanál RTVS je čisté zúfalstvo . Minimum live prenosov a podobne , ako v iných oblastiach, dookola reprízy a potom reprízy repríz, najmä v lete . ( P. Vlhová " ide " slalom svetového pohára počas niektorého z weekendov a oni vysielajú niečo úplne iné... . Eurosport to dáva garantovane . )

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To, že všetky „dôležité“ politicko-spoločensko-ekonomické tlačovky vysiela súkromná TV už považujeme za samozrejmosť . Je to do značnej miery zrejme problém rozpočtu . Kde však zobrať a ako zaplatiť kompetentné ľudské zdroje ?

V aute zvyknem počúvať správy .

Aj SRo 1 :

Niektorý deň tento týždeň v hlavných správach „ o celej “ hlásili :

-          „ ropa v ostatných týždňoch zlacnela aj o niekoľko desiatok dolárov(!), no na benzínkach u nás to nevidno ... “ bez akýchkoľvek číselných indikácií, resp. dátumov, ktoré by to vymedzili, ohraničili -  odkedy, dokedy a o koľko ? Poprípade koľko z ceny pre spotrebiteľa tvorí komodita,  koľko spotrebná daň a DPH .

SkryťVypnúť reklamu

-           potom nejaká úplne zbytočná stručná info o Kostarike (!) a potom 2 - 3 správy  „ z domova “

Pár dní predtým :

-          rakety vystreľované z raketometov ( HIMARS ? ) môžu letieť rýchlosťou až 64 km / h ... . ( Ten výrok nie je z hľadiska logiky úplne nesprávny 😊, v určitý moment tú rýchlosť dosahujú, asi tak v čase max. do 1 sekundy od výstrelu ... . )

Úplne štandardne si čítači správ mýlia milióny s miliardami a naopak a uvádzajú iné, podobné číselné nezmysly, asi to tak dostanú už predpripravené .

Dopravné správy - nepriechodný tunel SITINA v oboch smeroch viac, ako 3 hodiny, čo spôsobilo dopravný kolaps v Bratislave. Čítali dopravné obmedzenia a hlásili kolóny v Hornej Dolnej,  „ pri SITINE “ informovali o rozsiahlych kolónach,  avšak bez udania čakacej doby a vodičom odporúčali sledovať dopravná tabule a návestia    ( spočiatku čas meškania hlásili, potom, keď to bolo príliš  „ veľké “, rezignovali na " exaktné údaje “) .

SkryťVypnúť reklamu

Často uvádzajú absolútne neaktuálne a  nezmyselné informácie - chodec ide po krajnici / nejde, alebo - nefunguje dopravná signalizácia na Tomášikovej ulici a tvoria sa rozsiahle kolóny / funguje a plynulá premávka a pod. ... .

Jeden čítač sa dokázal pomýliť aj vo vlastnom mene, chyby mal na dennom poriadku . To sa samozrejme môže stať, ale nie je to výnimka .

Opakovane sa snažím dať tomu šancu, ale rýchlo prepínam na ČT, ORF, BBC a pestrú ponuku iných športových kanálov, kde je výber z aktuálnych živých prenosov - futbal, NHL, NBA, NFL, ... .

SkryťVypnúť reklamu

Spravodajstvo, publicistika, napr. o Ukrajine - rozbory, analýzy dôsledkov, dopadov, odhad perspektívy, sa už len s ČT absolútne nedajú porovnať . ( Asi aj spoločenská objednávka je oproti ČR a iným „ západnejším “  krajinám iná  - podivuhodno, periférno, rurálno, mysticko, roduverná . )

Vladimír Krátky

Vladimír Krátky

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  345
  •  | 
  • Páči sa:  517x

Články o politike a spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu