O čo ide organizátorom protestov Gorila?

Bol som aktívnym účastníkom "nežnej" revolúcie a keďže sa politici spreneverili jej ideálom, privítal som aj túto "banánovú". Spočiatku som bol naozaj úprimne potešený, že podobne ako naša generácia pred 22 rokmi, nie sú ani dnešní mladí ľudia ľahostajní k tomu čo sa deje v našej republike. No po dnešku mi zostalo akosi horko v ústach a začínam sa zamýšľať o čo ide organizátorom toho verejného protestu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Ide im o to aby odstavili "gorily" od politiky a dostali ich možno aj za mreže? Alebo im ide, ako lovcovi o trofej? To znamená o to, aby si mohli pripísať zásluhy, že to boli práve oni, čo to dokázali? Veď ak by im úprimne išlo o to zvíťaziť nad "gorilami", tak by privítali každého komu ide o to isté. Či nie? Nechápem ich nenávistný, alebo skôr malicherný postoj voči p.Matovičovi. Nie som jeho nekritický obdivovateľ a on to dobre vie, avšak je nesporné, že zápas s "gorilámi" on začal skôr, než vôbec toto pomenovanie dostali. Rovnako boj proti partokracii, o ktorý organizátorom tiež ide, začal verejne určite medzi prvými, ak nie úplne prvý.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nechápem ani útoky voči ľuďom, čo kandidujú na kandidátke jeho hnutia. Tí ktorí organizátorom najviac vadia sú na jej konci a tým pádom sa nevyvezú na chrbte iných, ale budú sa musieť poctivo prekrúžkovať. Bez cielenej podpory dostatočného počtu voličov sa do parlamentu nedostanú. A preto, ak sa im to podarí, bude ich miesto v parlamente zaslúžené a legitímne.

Nechápem ani odpor k ostatným kandidátom, ktorí kandidujú ako nezávislí občania. Vraj je tento protest čisto občiansky a apolitický. Avšak jeho ciele sú totožné, ako majú kandidáti hnutia "Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti". Toto hnutie totiž nie je skutočnou stranou. Vzniklo iba preto, lebo zákon neumožňuje kandidovať nezávislým občanom. A organizátorom predsa ide o to isté a žiadajú zmenu tohto zákona. Prečo sme pre organizátorov akoby nežiadúce osoby? V čom sme iní občania, ako oni sami?

Skryť Vypnúť reklamu

To, že v podstate iba prebrali agendu, o ktorú p. Matovič už dávno usiluje, im predsa nikto nevyčíta. Naopak uvítali sme to a podporujeme tento protest. Sme radi, že je nás viac. Nechceme sa s organizátormi prieť o to, kto má väčšie zásluhy. Ja určite už dnes dávam palec hore pred tým, ako dokázali napriek mrazom pritiahnúť ľudí na námestia. Avšak ich útoky voči nám považujem za úplne zbytočné a naozaj za malicherné. My sa nechceme priživovať. No keďže nám ide o to isté, spolu sme to mohli dosiahnúť možno ľahšie. Bohužiaľ je to asi slovenská choroba, že každý chce mať vlastnú stranu. A ak nie stranu, tak aspoň zásluhy. Obávam sa, že sa ňou nakazili aj organizátori banánovej revolúcie.

Skryť Vypnúť reklamu

Vzhladom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obycajní ludia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozornit, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byt v súlade s postojmi iných ludí na našej obcianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrat falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozlicné. Túto skutocnost však nepovažujeme za nieco, co nás rozdeluje, ale skôr za nieco, co nás vzájomne obohacuje pri hladaní cesty k pravde.

Vladimír Leško

Vladimír Leško

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Za socializmu som odmietol vstúpiť do KSS, čím som si pokazil "kádrový profil". Aktívne som sa podieľal na udalostiach novembra´89. V eúfórii som vtedy veril, že už bude lepšie. Dnes vidím, že som sa mýlil. Bez neustálej občianskej kontroly sa tak nikdy nestane. Neuznávam "neomylných vodcov", preto nie som členom žiadnej politickej strany. Som principiálne proti partokracii. Je úplne jedno, či vládne jedna alebo viac strán, ktoré sa spolčia. V podstate rozhodujú iba vodcovia a to je zlé.V súčasnosti kandidujem vo voľbách do NRSR, ako nezávislý kandidát hnutia "Obyčajni ľudia a nezávislé osobností". Viac sa o mne môžte dozvedieť na www.vladimirlesko.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu