Primátor ako agent provokatér, sudca aj kat?

Nechcem písať faktografiu, poukazujem len na ďalšie"možnosti" zákona  o obecnom zriadení, tentokrát v Trenčianskych Tepliciach kde sa  poriadne  vyostrili vzťahy v mestskom zastupiteľstve po medializovaní výsledkov šetrenia  polície  v prípade  falošných podaní v mene  poslankýň zastupiteľstva,  keď  polícia potvrdila, že  podania podpísané poslankyňami  Mestského zastupiteľstva v Trenčianskych Tepliciach  vyhotovil sám primátor. Primátor začal ťaženie a oznámil im stratu mandátu, podotýkam, že zákonne!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Zasadanie zastupiteľstva v Trenčianskych Tepliciach, ktoré bolo v piatok 15.marca 2013 začalo informáciou o strate mandátu dvoch poslankýň mestského zastupiteľstva z dôvodu podpísania dohody s mestom o vykonaní práce.

V zmysle zákona 369/1990 Z.z. o obecnom zriadení je takáto zmluva ktorá poslankyne dostala do postavenia zamestnankýň mesta, zákonným dôvodom na stratu poslaneckého mandátu.

Precízne pripravené zdôvodnenie, argumentácia a samotný spôsob načasovania svedčí o svedomitej príprave k podaniu tejto informácie tak, aby mesto pokračovalo tam kam ho primátor smeruje, bez zlých poslankýň. V poriadku, zákon treba ctiť a v tomto prípade bolo zákonu urobené zadosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Škoda len, že spravodlivosť celkom spravodlivá nebola.

Zrejme niekoho ešte budú zaujímať aj okolnosti uzavretia takejto dohody a hlavne ak je podpis takejto dohody nezlučiteľný s funkciou komunálneho poslanca, prečo primátor takéto dohody vedome podpisuje, alebo nepodpisoval a nechal to na niekoho iného?

Tiež bude zaujímavé zistenie, prečo oznámil zánik mandátu poslankyniam v jednom prípade po podpise tretej dohody a v druhom prípade bola takáto zmluva podpísaná viackrát a opakovane vždy na dobu jedného roka.

Nemenej pútavá by mohla byť odpoveď primátora Trenčianskych Teplíc, prečo uplatnil zákon v prípade svojich oponentiek, keď dohody o vykonaní práce majú podpísané údajne aj ďalší dvaja poslanci, ktorí sa ale prejavujú k primátorovi priateľskejšie než poslankyne ktorým oznámil zánik ich poslaneckého mandátu, alebo je možné, že zmluvy sú len klebeta?

SkryťVypnúť reklamu

V tejto súvislosti sa naskytá otázka, čo s uzneseniami za ktoré hlasovali osoby bez mandátu? V zmysle zákona stratili totiž mandát už podpisom prvej dohody o vykonaní prác pre mesto.

Čo s manželstvami ktoré zosobášila osoba ktorá nemala potrebný štatút na takúto činnosť? Dúfajme, že aspoň nebožtíkom bude jedno či osoba ktorá sa s nimi na pohrebe lúčila mala na to aj oprávnenie.

V prípade napadnutia takýchto rozhodnutí je pravdepodobné, že súdy budú mať prácu ktorú im mesto Trenčianske Teplice pripravilo.

Nech sú už vzťahy v zastupiteľstvách slovenských miest a obcí akékoľvek , v žiadnom prípade to starostov a primátorov neoprávňuje postupovať podľa svojich sympatií k jednotlivým aktérom samosprávnych káuz a výklad zákona aplikovať podľa podielu sympatií k potenciálnym hriešnikom.

SkryťVypnúť reklamu

Práce pre obec ktoré vykonávajú poslanci, môžu byť legálne vyplácané formou odmien poslancov v zmysle odmeňovacieho poriadku. Možno to poslankyne nevedeli a je to na ich škodu. Predkladať im ale takéto zmluvy tiež o niečom svedčí!

A akosi sa mi vnucuje myšlienka, že sa pán primátor v tomto prípade pasoval do role agenta provokatéra, sudcu a následne aj nemilosrdného kata.

Vladimír Špánik

Vladimír Špánik

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mešťan žijúci na vidieku kde zistil,že je nutné starať sa o veci verejné.Zmena bydliska a následné poznanie stavu samosprávy na Slovensku ma prinútili venovať sa tejto problematike. Preto vzniklo Združenie občanov miest a obcí Slovenska, ktorého som v súčasnosti predsedom. Zoznam autorových rubrík:  samosprávaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu