ZBIERKA Biela pastelka – nepodporujte nezodpovednú pouličnú žobráčku

ZBIERKA Biela pastelka – nepodporujte nezodpovednú pouličnú žobráčku
Písmo: A- | A+

Dôležité info na prečítanie pre darcov v zbierke Biela pastelka aby vedeli pravdu. Tyflocomp sro 4 roky za sebou v STRATE, 100% spoločník ÚNSS vyhlasovateľa zbierky.

Drahí čitatelia, všetci poznáte ten hnusný pocit keď niekomu prispejete na niečo tváriace sa ako dobrá vec a potom zistíte že veci sa majú úplne inak, že veľa veľa vecí vám bolo vedome zámerne zamlčané skryté. Pouličné kasičkové zbierky sú často zdrojom ako od vás ľahko vymámiť peniaze ukazujúci vám „dobrotivosť“. Preto si vám dovolím napísať v príspevkoch dôležité info aby ste niečo seriózne vedeli skôr ako vás budú otravovať kasičkári z Bielej pastelky (vyhlasovateľom je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)) v piatok 24.septembra 2021. Moje odporúčanie je ŽIADNE PENIAZE im nedávajte.

 

Aj ja som prakticky nevidiaci, chodiaci s bielou palicou a potrebujem veľmi pomoc, no dovolím si Vám napísať závažné informácie pre Vás ohľadom veci aby ste neboli škaredo sklamaní pri pohľade na dobre organizovanú profesionálnu žobráčku. Za celé tie roky zbierky som ja pomoc z nej NIKDY ešte raz NIKDY nedostal vôbec ale vôbec nič.

 

Dovolím si Vám predostrieť FAKTY a hlavne položiť otázky na ktoré si samy skôr zodpovedzte skôr ako im dáte nejaké svoje peniaze do kasičiek. Ja vám radím, že nám zrakovo postihnutým najviac pomôžete keď im žiadne peniaze nedáte.

  

STRATOVÝ Tyflocomp s.r.o. kde 100% spoločník je ÚNSS - vyhlasovateľ zbierky

 

Obchodná spoločnosť Tyflocomp s.r.o. (predajňa kompenzačných pomôcok pre zrakovo postihnutých) sídliaca na Sekulskej ulici č. 1 v Bratislave ktorej 100% spoločníkom je ÚNSS, nachádzajúca sa v sídle ÚNSS, ktorej konateľom je Martin Dithalm (0948 535 580, tyflocomp@tyflocomp.sk) je manželom dcéry predsedu ÚNSS Branislava Mamojku (0905 469 651, mamojka@unss.sk). Táto obchodná spoločnosť za posledné štyri zverejnené účtovné roky (2017-2020) dosiahla stratu, pričom v roku 2020 rekordnú stratu,

ZDROJ: https://www.finstat.sk/35709413

 

pričom má vysoko dominantné postavenie na trhu, má v portfóliu exkluzívne (výhradné) značky pre náš trh, ultra vysoko bonitného klienta (štátne príspevky na kompenzačné pomôcky sú reálne 90 až 95% ceny) a cez to všetko je uvedená obchodná spoločnosť dlhodobo v STRATE s dlhodobo negatívne klesajúcimi tržbami pri pohľade na posledných 10 rokov. Hoci, v roku 2010 dosiahla zisk 66 918 eur pri tržbách 660 500 eur (zdroj Finstat), čo v podiele zisku a tržieb predstavuje obvyklú mieru čistej ziskovosti pre takýto typ spoločnosti. Podiely z čistého zisku (ak v ňom firma ovšem je) smerujú ako príjem pre vlastníka (ÚNSS) do svojho rozpočtu na výkon činností – vyhlasovateľa zbierky.

 

Tyflocomp s.r.o. sídliaci v priestoroch centrály ÚNSS, spravovaná predsedovi mimoriadne blízkou osobou s vysokou dôverou a lojalitou rodine spriaznenou, je vo svojej podstate zlatá sliepočka ktorá má dávať zlaté vajcia ziskov pre spoločníka (ÚNSS) do jeho rozpočtu na činnosť. Žiaľ, táto firma je v dlhodobom ohľade stratová s negatívnym výhľadom. Spoločník nepociťoval i napriek trendom potrebu prijatia zásadných rozhodnutí či výmeny vedenia Tyflocomp s.r.o. v záujme dosiahnutia ziskovosti a dobrých ekonomických výsledkov -  nakoľko konateľ je rodinne spriaznený s predsedom. V tomto smere má vedenie ÚNSS možnosť vykonať organizačné koncepčné zmeny vďaka ktorým môže túto firmu priviesť k stabilnej perspektívnej ziskovosti a tým k príjmom pre rozpočet ÚNSS. Prečo idú pýtať peniaze od teba po ulici keď im roky nechýbajú príjmy zo ziskov z predajne pod nosom?

 

Dôvodom dlhodobého poklesu tržieb podľa môjho názoru sú niekoľko faktorov. Kľúčovým je obrovská neobľúbenosť súčasného vedenia Branislava Mamojku (ktorý je predsedom 31 rokov od založenia), Tatiany Winterovej ..., dlhodobo brutálne zabetónovaného nenávideného vedenia v komunite zrakovo postihnutých. Mnohí rádoví zrakáči natruc majú záujem kupovať drahé kompenzačné pomôcky (napr. televízne lupy) u predajcu ktorý zaručene nemá vôbec nič s ÚNSS aby vedenie z ich kúpy nedostalo ani cent. České firmy nie sú hlúpe slepé aby to nevideli nevnímali. Samy majú eurové účty takže faktúry vedia vystaviť bez problémov v eurách pre slovenských klientov ktorým dajú výhodnú cenu. Takže na úrad vedia doniesť zrakáči (pred)faktúru v eurách ktorú úrad pre príspevok plne akceptuje.

 

Druhým faktorom je veľký odliv mladých do Čiech kde je podstatne podstatne lepšia situácia pre zdravotne postihnutých ako na Slovensku nakoľko ich organizácia pre zrakovo postihnutých (Sjednocená organizace nevidomých s slaborazkých (SONS) – www.sons.cz) resp. krajské Tyflocentrá majú galakticky lepšie výsledky práce, galakticky lepšie služby. V Čechách je podstatne lepšia bezbariérovosť po mestách, ďaleko lepšia kvalita vzdelávania pre zrakáčov a šance nájdenia dobrej práce po škole ... ako na Slovensku. Takže veľa mladých sa usadí tam a využívajú možnosti českého systému než na Slovensku čo je obrovský odliv lukratívnych klientov pre slovenského predajcu lebo mladí spravidla kupovali tie drahé pomôcky robiace dobré obraty než starí ľudia.

 

A na záver položím zopár otázok na ktoré si samy zodpovedzte skôr ako chcete hodiť SVOJE peniaze do nejakej kasičky:

 1. Prečo na webe zbierky či vyhlasovateľa (ÚNSS) neviete rýchlo ľahko nájsť za posledných 10 rokov ekonomické výsledky pre všetky spoločnosti v ktorých je ÚNSS spoločník s uvedením výšky ich podielu?

 2. Ak ich kľúčová firma v ktorej ÚNSS je 100% spoločník je dlhodobo v strate riadená rodinou predsedu Mamojku z ktorej do rozpočtu netečie prečo máte VY zo svojich peňazí im pomáhať financovať aktivity? Prečo najprv neurobia poriadok v predajni aby ju dostali do ziskov než ísť žobrať peniaze OD TEBA po ulici? V stave keď klienti zrakáči totálne nesúhlasiaci s vedením natruc roky kupujú pomôcky v Čechách?

 3. Prečo máte vy podporiť zo svojich peňazí zbierku a tým nepriamo aj to zlé nezodpovedné v komunite zrakovo postihnutých nenávidené vedenie ÚNSS aby malo peniaze aj na činnosť a chod organizácie, zabetónované vedenie kde predseda je 31 rokov, vedenie ktorého výsledkom práce je hlboko hlboko podpriemerná kvalita oproti tomu čo je v Čechách?

 

PS: V článku uvádzam osobné údaje ktoré som čerpal z otvorených verejne online dostupných zdrojov na dôverných weboch kde tieto údaje sú voľne uvedené s vedomým súhlasom osôb ktorých sa to týka, a teda ja som tu iba citoval reťazec znakov pre potreby tohto článku. Zdrojové web stránky kde sú osobné údaje voľne uvedené v čase publikovania mám uložené.

Skryť Zatvoriť reklamu