Kto mlčí a kto sa klame?

“Podľa organizátorov pochodu Dúhový Pride Bratislava 2010 bolo násilie na podujatí priamym dôsledkom netolerantnej a nenávistnej rétoriky niektorých politikov a mlčania tých ostatných. Pre TASR to uviedla organizátorka stretnutia Romana Schlesinger.”

Písmo: A- | A+
Diskusia  (37)

Je na počudovanie ako pevne je pani Schlesinger presvedčená o absolutóriu jej svetonázoru. Po prečítaní jej komentáru mi nedá nepoložiť si otázku – akú reakciu očakávali organizátori sobotňajšieho pochodu homosexuálov? Predpokladali snáď zdravice zo všetkých kútov Slovenska? Účasť celého spektra politickej scény s prejavmi bezvýhradnej podpory? Podľa všetkého áno. Podĺahnúc ilúziám tvoreným lifestyle-ovými médiami a rýchlokvasenými celbritkami očakávali pravdepodobne stotisícový happening všetkých ľudí dobrej vôle. Realita potom zaskočí. Súhlasím s tým že násilie do dialógu nepatrí. Ale ani tvrdohlavá požiadavka na akceptáciu niečoho, čo je stále väčšinou neakceptovateľné. Majoritnou väčšinou. Účasť 0,18 promile populácie na vašom pochode je chabý argument o opaku.

Znova sa teda pýtam – na základe čoho vyčíta pani Schlesinger politikom ich mlčanie? Obávam sa, že to mlčanie svedčí o ich presvedčení. Morálnom a mravnom presvedčení. Ak tomu tvrdeniu úprimen verí, zostáva posledná otázka – neklame Romana Schlesinger samú seba?

Vlado Mlynarcik

Vlado Mlynarcik

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemôžem si pomôcť, ale keď mám napísať krátke info o tom kto som, jediné čo mi svieti v hlave je spomienka na hodiny slovenčiny na gymnáziu s témou "môj životopis". A začať info o sebe predstavením sa a uvedením veku mi príde trochu klišoidné. Tak uvidím, snáď to neskôr zmením :-) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu