reklama

Individuálna reflexia roku 2021

Na zrekapitulovanie roka som si pomohol 9 otázkami Jay-a Shetty-ho.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Som si vedomý, že tento príspevok prichádza trošku neskôr, ale vždy je lepšie neskôr ako nikdy. S novým rokom prichádzajú väčšinou aj novoročné predsavzatia. Ja s tými mojimi predsavzatiami nie som ešte na komplet hotový, ale čo sa mi už podarilo je zrekapitulovanie môjho minulého roka - roka 2021.
Na zrekapitulovanie roka som si pomohol 9 otázkami Jay-a Shetty-ho, ktoré boli spomenuté v jednom z jeho podcastov s názvom “On Purpose”.
V nasledujúcich riadkoch si vyvetlíme jednotlivé otázky a posnažím sa na každú otázku úprimne odpovedať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Otázka č. 1 - Čo vám minulý rok (rok 2021) urobilo najväčšiu radosť?
K odpovedi na túto vám môže pomôcť váš telefón alebo fotoaparát. Ja som si tiež trošku pomohol, ale v provom rade som sa zamyslel. Je toho viac, čo mi v roku 2021 vyčarovalo úsmev na tvári. V prvom rade je to moja manželka a novonarodený syn. V druhom rade moje štúdium na Vysokej škole. Napriek online vyučovaniu mi moji profesori a spolužiaci veľa krát spríjemnili deň. Takisto kolegovia v práci, od ktorých sa na dennej báze nesmierne veľa učím. V neposlednom rade sú to ľudia v mojom okolí. Stretnutia s ľuďmi osobnou či online formou ma vždy tešia. Možno to znie čudne, ale mňa tešia okamihy, ktoré sú pre väčšinu ľudí bežné (napr. prechádzky, posedania pri káve…). Tieto momenty ostávajú v mojej pamäti veľmi dlho.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Otázka č. 2 - Čo vás minulý rok (rok 2021) urobilo nešťastným?
Ja som sa naučil alebo lepšie povedané, učím sa od života nič neočakávať. Každý deň nám “niečo” prinesie a tým pádom to “niečo” sa snažím prijímať s pozitívnym stavom mysle. Pre mňa to “niečo” je vždy lepšie, ako “nič”. S čím mám ešte veľký problém sú momenty, keď na niečom pracujem hodiny a nevidím za sebou žiadne výsledky (náročné úlohy v škole a v práci).

Otázka č. 3 - Aké bolo vaše najväčšie ponaučenie v uplynulom roku (rok 2021)?
K tejto otázke budem stručný. Z môjho pohľadu sú to dve najpodstatnejšie veci v mojom živote: zdravie a čas strávený s ľuďmi. Ak sme zdraví, tak to ostatné je už na nás. Čas je to najkrajšie, čo môžeme ľudom darovať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Otázka č. 4 - Čo by ste si priali, aby ste v minulom roku (rok 2021) robili viac?
Toto je veľmi pekná otázka. Keďže rok 2021 bol dosť náročný, čo sa týka môjho rozvrhu. Prial by som si mať viacej času pre seba, rodinu a ľudí okolo seba. Viem, že je to len moja chyba, že ten môj rozvrh bol plnší, ako by mal byť. Verím v to, že som sa poučil a budem to môcť v tomto roku zmeniť.
Navyše, nemčina je niečo na čom momentálne pracujem. Prial by som si učiť sa nemčinu každý deň, aspoň 30 minút.

Otázka č. 5 - Čoho by ste chceli v tomto roku (rok 2022) robiť menej?
Napriek tomu, že milujem moderné technológie, prajem si stráviť menej času na mojom telefóne. Rád by som používal telefón len na telefonovanie alebo písanie si s ľuďmi, tak ako to bolo niekedy.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Otázka č. 6 - Čo bol váš najväčší úspech v minulom roku (rok 2021)?
Stal som sa otcom! Stále to ešte spracúvam… Po celý rok som sa cítil výborne z hľadiska fyzickej, psychickej či mentálnej stránky. Zdravie mi vždy ukazuje či som na správnej ceste. Zotravanie v škole a v práci sú taktiež aspekty, ktoré si veľmi cenním.

Otázka č. 7 - Čo sa vám nepodarilo minulý rok (rok 2021)?
Už som to zrejme načrtol v predchádzajúcich otázkach. Môj plán na rok 2021 bol učiť sa nemčinu na pravidelnej báze. Nepodarilo sa. Nevadí, ideme ďalej na to tu je ďalší rok - rok 2022!

Otázka č. 8 - Čo sa chcete naučiť v tomto roku (rok 2022)?
Každý kto ma pozná, vie, že je toho viac. Rád by som sa učil nemčinu and software-ove inžinierstvo na pravidelnej báze. Tieto dve oblasti sú pre mňa priorita. Taktiež by som sa chcel zlepšiť v komunikácii s ľuďmi. Moja nová rola, rola otca, mi tiež priniesla oblasť, v ktorej by som chcel byť v budúcnosti dobrý.

Otázka č. 9 - Aký je váš obľúbený spôsob doplnenia energie?
Toto je moja najobľúbenejšia otázka. Napriek tomu, že veľmi rád na niečom pracujem, milujem aktívny oddych. Nasledovné aktivity sú moja forma regenerácie: prechádzka/čas strávený na čerstvom vzduchu, počúvanie hudby, tanec, čítanie kníh, yoga, meditácia, qigong…

Moja rekapitulácia roku 2021 trvala vyše 2 hodín… Ak by ste chceli spraviť niečo podobné, vyhraďte si minimálne 1 hodinku. Verím, že vďaka tejto reflexii, bude rok 2022 zaujímavejší a pozitívnejší…

Prajem Vám všetko dobré v Novom roku, nech sa vám splnia vaše želania…

Erik Vojtas

Erik Vojtas

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si, že už len to, že sme sa narodili a cesta, ktorou kráčame je „šťastie“. Mnoho krát sa nám to tak nemusí zdať. Ja sa snažím pozerať na "život" z tej „šťastnej“ strany a poviem vám, že sa mi to darí. Mojimi príspevkami by som chcel s vami zdieľať moje vedomosti, skúsenosti a zážitky, ktoré som nadobudol/nadobúdam na mojej ceste životom. V žiadnom prípade vám tu nebudem dávať rady a písať ako by to malo byť a ako nemalo. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu