reklama

Hovorenie v jazykoch.

Sú nezrozumiteľné zvuky jazykmi, ako prejav krstu Božím duchom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hovorenie jazykmi.

Dnes mnohí i úprimne veriaci si myslia, že sú pokrstení Božím duchom. Ako dôkaz toho je hovorenie v jazykoch. Tak sa rozohňujú a brblú-vydávajú rôzne jednoslabičné či viac slabičné zvuky, ktoré považujú za dar jazykov. Ako to však je :

Pozri Skutky apoštolov 2:1-4 v 4 verši uvádza : zrazu všetci boli naplnení svätým duchom a začali hovoriť inými jazyky, ako im dával duch vysloviť sa. Ako sa vyslovoval viď. Sk 2:8-11 tak, že im Partovia, Medovia, Elamiti atď. rozumeli v ich vlastnom jazyku. Je jasné, že to nemohlo byť nejaké nezrozumiteľné brblanie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naplnilo sa proroctvo z Izaiáš 28:11 ...Neznámou rečou a cudzím jazykom hovoril tomuto ľudu. Keby to bolo nejaké brblanie, tak by ten ľud ničomu nerozumel a považoval by ich za chorých či opilcov.

V podstate prejavom Božieho ducha bol zrozumiteľný jazyk,  či reč a nie nejaké brblanie. Kto sa snaží napodobňovať Boží dar a nahovoriť ľuďom, že ním je brblanie? Nie je to nikto iný, ako ten čo sa odpradávna správa ako Božia opica , ktorá napodobňuje originál.

Emil Vondráček

Emil Vondráček

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  10x

som stredoškolsky vzdelaný, zaujímam sa o históriu, náboženstvo, filozofiu, architektúru, urbanizmus, rád cestujem i do zahraničia, som slobodný - bezdetný Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu