Kúzelný deduško

Že neviete o kom je reč??? To je celkom dosť veľká chyba. Každé dieťa ho predsa pozná, teda aspoň si myslím. Ale trochu Vás vyvediem z omylu. Tento nie je dedko z rozprávky, ale je ešte našťastie živý a medzi nami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nebýva ani tak ďaleko. Len tu, za pár humnami. Má aj svoje meno, tvár a je skutočný. Že o ňom moc neviete???? Však je moderná doba, internet, mobil a ktovie aké vymoženosti máme k dispozícii. Niekedy ale musí pomôcť náhoda, alebo musíte byť proste jeho príbuzný, kamarát, aby ste mohli čerpať z jeho pohody, prítomnosti, múdrosti. To ale potrebujete spojiť niekoľko vecí dokopy.

 

Ja som poznal zatiaľ len deda vševeda a to som tu už dosť dlho, ale už poznám aj kúzelného deduška, ako ho volá náš trpaslík (vzrastom), naša Omrvinka.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Ako k tomu došlo? Spojením niekoľkých vecí dokopy.

Dieťa, drogy, domov (rozvrátený), nešťastní rodičia, škola, problémy, pomoc, Schwandtner Vladimír, a tam niekde potom narazíte možno aj na kúzelného deduška s menom Marian Minárik z Častej.

 

Po takejto ceste som ho spoznal zatiaľ aj ja len cez internet a z rozprávania nášho dieťaťa, aj keď neviem, či je správne používať ešte výraz dieťa. Snáď už dospelo, lebo väčšina názorov a snáh konečne riešiť svoj život inou cestou o tom už nasvedčujú.

 

Lenže má smolu, deduško nemá tri zlaté vlasy deda vševeda ani zlatú rybku, alebo niečo podobné a vlastne ani nikto z nás. Takže nezostáva nič iné, len vstať zo zeme, oprášiť kolená a počkať kým milosrdný čas pomôže zaceliť šrámy na tele, aj na duši a pripraviť sa na to, že v živote sa väčšinou nehrá fér.

Skryť Vypnúť reklamu

 

Našťastie pre nás sú tu ešte takí kúzelní deduškovia (trochu moderní), lebo majú aj svoje internetové stránky a my môžeme čerpať z ich modrosti a lásky. Doprajme im hodne našej a ich spokojnosti a lásky tých , ktorí ich majú radi a dochádzajú s mimi do kontaktu. Pomáhajú nám a pri tom, možno ani nevedia ako.

 

Stačí len, že proste sú.

Ivan Voštiar

Ivan Voštiar

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som, myslím normálny človek a rád by som aj taký zostal. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu