„Spolu sme Čadca“ alebo prečo som sa rozhodol „opäť ísť do toho“.

Písmo: A- | A+

Dalajláma tvrdí, že sa nemáme prečo strachovať, ak má problém riešenie a ak nemá, tak obavy aj tak nepomôžu. V tejto múdrosti som našiel hneď dve dôležité inšpirácie, prečo sa opäť uchádzať o vašu dôveru vo voľbách primátora mesta milí čadčania. Prvou je fakt, že na mnohé vážne problémy nášho mesta existujú pomerne jednoduché riešenia. Druhou, že nemám strach ich presadiť. Naopak, skúsenosť ktorú som v pozícii primátora, ale aj poslanca nášho mesta získal v posledných rokoch ma uisťuje v tom, že ak v novembrových voľbách získam vašu podporu, tak budem v podstate okamžite pripravený pustiť sa do práce. Práce, ktorá z Čadce vytvorí dôstojné miesto pre život svojich obyvateľov a obľúbený cieľ návštevníkov.

Mnohí si hneď povedia, predvolebné reči, ktoré počuť v každom meste od každého kandidáta. Možno. Ale, jednou z dôležitých vecí, ktorou som sa od štandardných politikov chcel vždy odlíšiť je zásada, podľa ktorej budem za každých okolností občanom hovoriť pravdu. Pravdu, ktorá poteší, ale aj pravdu ktorá zarmúti. Klamstiev či poloprávd už totiž občania majú z malej aj veľkej politiky viac než dosť. Pravdou je teda aj to, čo som priznal v nedávnom rozhovore, a teda že rozhodnutie kandidovať na post primátora sa u mňa ale nerodilo ľahko. Tesný výsledok z posledných primátorských volieb totiž zostáva v živej pamäti a priznávam, nerád by som podobný pocit zažil opäť. Nie kvôli neschopnosti prijať prehru. Tie sú nakoniec tým, čo nás predsa posúva dopredu. Ďaleko ťažšie bolo pre mňa uniesť fakt, že v zmenách, ktoré sa realizovali v čase môjho pôsobenia na poste primátora a ktoré vnímali tisícky občanov pozitívne o čom svedčí viac ako 3500 odovzdaných hlasov, nebude možné pokračovať. 

Pravdou tiež je, že staré výzvy dnes možno doplniť hneď o niekoľko nových - vážnych, ktoré stoja pred našim mestom. Svoju kandidatúru preto vnímam skôr ako povinnosť na jednej strane mnohé dokončiť ale zároveň aj začať tak, aby občania dostali presne to čo skutočne žiadajú a potrebujú. Počnúc výstavbou letného kúpaliska pri krytej plavárni, vybudovanín nových bezplatných parkovacích miest na sídliskách, či revitalizáciou priemyselného parku, až po vrátenie miestnych daní a poplatkov na predchádzajúcu úroveň. Moja predstava je teda roky stála a nemenná. Čadca ako prosperujúce mesto, v ktorom podnikavosťou a zdravým rozumom dokážeme využiť jej strategickú polohu, či už z hľadiska cestovného ruchu alebo prílevu investorov.

Len to nám umožní riešiť nedostatok pracovných miest, problémy s parkovaním v centre mesta a na sídliskách, či dôstojné sociálne postavenie občanov nášho mesta. Ak sa k nim v súčinnosti so štátom podarí pridať aj otázku urýchleného dobudovania cestnej infraštruktúry v okolí nášho mesta, tak už o pár rokov prejdeme spoločne od vízií k realite. Ak píšem spoločne, tak ďalšou pravdou je, že sa mi to bez vašej aktívnej podpory milí čadčania nepodarí. Pretože len SPOLU SME ČADCA a ja sa už dnes teším na našu budúcu spoluprácu

Skryť Zatvoriť reklamu