Fakt (materská) dovolenka

Keď som bola tehotná, veľa rodičov mi rozprávalo ako sa mám pripravovať na ťažký život s bábätkom. Prebdené noci, zaneprázdnené dni...no skrátka hotová tortúra. Mala som krásne tehotenstvo, úplne bez problémov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď som bola tehotná, veľa rodičov mi rozprávalo ako sa mám pripravovať na ťažký život s bábätkom. Prebdené noci, zaneprázdnené dni...no skrátka hotová tortúra. Mala som krásne tehotenstvo, úplne bez problémov. Žiadne nevoľnosti, problémy s hýbaním, či chrbtom. Preto som nad rečami známych len mávala rukou a tešila sa na malého Tea s vedomím, že sa mi život diametrálne zmení po príchode toho malého človiečika. Reči známych ma vytáčali do červeného, zdalo sa, že nikto vlastne nemal z malého dieťatka radosť, skôr prežívali utrpenie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
ach!
ach! 


Je pravda, že spávam menej, lebo Teo má problémy s bruškom a snažím sa to všemožne riešiť. Kupujem kvapky, masírujem bruško, cvičíme nožičkami, dávame sa na bruško...skrátka robím všetko, čo sa pri kolikách odporúča. Takisto nemám čas sadnúť si ku dobrej knihe a nerušene niekoľko hodín čítať, preto asi prestanem čítať úplne. Však on sa ten čas zase raz nájde. Snažím sa neupadať do zúfalstva, hoci je to niekedy ťažké, keď človek vidí svoje dieťa plakať a zvíjať sa od bolesti.

No ja sa aj tak snažím si toto obdobie môjho prvého dieťatka poriadne užiť a to by som odporúčala všetkým maminám. Snažím sa stále niečo vymýšľať, aby moje dni neboli len o búvaní, kočíkovaní a prebaľovaní.

Skryť Vypnúť reklamu

Snažíme sa napríklad čo najviac chodiť na výlety do prírody. Myslím si, že to má veľký vplyv na psychiku jednak rodičov a jednak dieťaťa. Už keď mal náš Teo necelé dva mesiace, sme sa vybrali do kopcov. Niesli sme ho vo vajíčku (nosiče ešte nie sú pre také malinké deti vhodné) a on na tom čerstvom vzduchu krásne spinkal. My sme sa zatiaľ kochali prírodou, púšťali si šarkana a fotili. Fotíme úplne všetko. Viva la digitálny foťák. No máme aj analóg a občas dáme fotky vyvolať. Tie fotky majú úplne inú atmosféru. U nás na Slovensku je super to, že človek za tou prírodou vôbec nemusí chodiť ďaleko. Stačí vybehnúť na okolité kopce a užívať si farby a čaro jesene.

Skryť Vypnúť reklamu
Kaľamárka nad Detvou
Kaľamárka nad Detvou 
Našla som Dubáka
Našla som Dubáka 

Takisto chodievame veľa medzi ľudí. Na oslavy, párty a pikniky. Teo vôbec nemá z našich kamarátov strach. Na všetkých sa usmieva a oni sú z toho neskutočne šťastní. Tiež to má pozitívny vplyv na bábätko a na jeho budúcnosť v spoločnosti a začleňovaní sa do kolektívu. Je fajn, že kojím, lebo môžeme ísť kamkoľvek, keďže mám špajzu aj studňu stále pri sebe.

Pánsky diel
Pánsky diel 
šarkan
šarkan 

Chcem týmto povedať hlavne to, že maminky snažte sa aspoň na víkendy, keď je muž doma povymýšľať nejaké aktivitky, aby ste mali deň príjemný. Osobne nemám doma tip top poriadok, ale radšej si užívam s mojou novopečenou rodinkou...

Myša Výbošťoková Freytag

Myša Výbošťoková Freytag

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

mamINa Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu