Demokrati vytvorili mafiu.

Najčastejším interpretovaným slovom vládnucich pseudodemokratov je strašenie ľudí návratom mafie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Historicky „ mafia “ je tajný protivládny politický spolok či tajná zločinecká organizácia usilujúca sa o prevzatie vlády. Metódou jej snažení o získanie moci je používanie ľubovoľných prostriedkov boja, krutosť a vierolomnosť „ krstných otcov “ - vládcov a politikov. Ich cieľom je, aby boháči zbohatli a chudobní schudobneli. V propagande používajú dezinformácie, aby náš svet rozdelili. Prípustné je použitie akýchkoľvek prostriedkov na dosiahnutie svojich cieľov.

Postavme si otázku : Kedy na Slovensku vznikla mafia, resp. kto jej vytvoril podmienky pre vznik ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ku vzniku mafie prispel v 90. rokoch prezident Havel, ktorý masovou nediferencovanou amnestiou pustil na slobodu aj vyvrheľov. Tí našli na slobode vhodné - už zákonmi vytvárané podmienky. Tak nastal nárast zločinnosti. Vznik mafie podporilo nepreukazovanie finančných prostriedkov, ktoré boli použité pri dražbách a privatizácii menších prevádzok, objektov, pôdy, ale i strategických podnikov. V našej spoločnosti sa ani dnes nekontrolujú peniaze politických strán, či nadobúdanie majetku politikov. V stranách jednotlivci rozhodujú o miliónoch či miliardách. Štátne zákazky pre „ spriaznených “ podnikateľov, či ich firmy, taktiež napomáhajú pre jej vznik. Postupne každé mesto / neraz i väčšia obec / mala nejakú mafiánsku skupinu .

SkryťVypnúť reklamu

Naivní členovia VPN a tribúni „nežnej“ nevedeli čo je vláda, parlament. Usilovali o prevzatie moci, na ktorú neboli pripravení. Stalo sa to, že vo svojej naivite podľahli straníckemu či podnikateľskému tlaku. Väčšina aj túžbe po moci a majetku.. Kupónová privatizácia, holandské dražby a rýchle rozkradnutie miliardového socialistického majetku - legálne, na základe schválených zákonov - im umožnili ich zbohatnutie. To podporilo ale aj vznik mafie, ktorej absolútne vyhovelo to, že prestala existovať zákonná hranica medzi súkromným, rodinným, straníckym či štátnym a celospoločenským vlastníctvom.

SkryťVypnúť reklamu

To, že predsedovia strán dostali obrovské právomoci, že rozhodujú o všetkom a ich spriaznení členovia - poslanci- dokonca sledujú napríklad v parlamente pri rozhodovaní, či predsedov prst ide hore či dole, a tak aj hlasujú. To nie je demokracia, to je prejav vôle mafie. Pseudodemokrati vytvorili mafiu. Viacerí z nich sa stali ich najvyššími predstaviteľmi či spolupracovníkmi. Nimi prijímané zákony a realizovaná politika vytvorili priestor pre jej vznik. A teraz vykrikujú, že bojujú proti mafii, že nechcú jej návrat. Veď dnes, na Slovensku vládne mafia. Machiavellizmus, to je metóda ich vládnutia. Politika, používajúca bezohľadné spôsoby na dosiahnutie cieľa. Politika, pripúšťajúca v politickom boji používanie ľubovoľných prostriedkov boja.

SkryťVypnúť reklamu

Výsledkom takéhoto vládnutia je absolútny chaos, v akom sa Slovensko nachádza. Podstatná časť vládnucich politikov demonštrovala pred občanmi a osobitne voličmi v súvislosti s referendom, s najvýznamnejšou formou demokracie, svoj odpor voči nemu. Aký je to demokrat, ktorý neuznáva referendum? ...Od členov koalície, bigotného premiéra a multiotca som to ani nečakal. Boja sa referenda „ ako čert svätenej vody “. Najviac ma však sklamala pani prezidentka. Očakával som od nej, že podporí zmenu Ústavy SR nie len perorálne, ale aj osobnou účasťou. A to, bez ohľadu na to, ktorá strana iniciovala referendum. Má však svoju pravdu. Jej neúčasť je aj vyjadrením jej postoja k názoru občanov. Účasť 1 / jeden / milión 193 tisíc 198 oprávnených voličov, čo sa rovná 27,25 percenta voličov, z ktorých 97 percent vyslovilo svoje ÁNO. Je smutné práve jeho demonštratívne ignorovanie najvyššími ústavnými činiteľmi a vládnymi politikmi.

Rastúce životné náklady sú najnaliehavejším problémom pre 93 percent obyvateľov EÚ a pre 95 percent občanov SR. Spokojnosť s vládou prijímanými opatreniami na Slovensku je nízka. 63 percent občanov vyžije z príjmu len s ťažkosťami. Cca 35 percent žije pohodlne. V EÚ je to 54 percent. Podľa 72 percenta našich občanov bude situácia ešte horšia. 82 percent je na Slovensku nespokojných s vládou či EÚ prijímanými opatreniami.

Asi práve to, že vládni prominenti patria do tých 35 percent občanov, ktorí žijú pohodlne a to, že patria medzi tých, ktorí žijú v blahobyte, rozhodlo o tom, že v bohatstve žijúci občania ignorujú, či neuznávajú referendum - jeho ústavnú silu. Tak, ako to konštatoval Ústavný súd SR.

Za 30 rokov vlády týchto ľudí sme sa dopracovali do stavu, keď sa už horšie ani nemôžeme mať.

Takýto ľudia, by vo vláde a verejnom živote nikdy nemali byť!

Vládne tu citovo a mentálne dekadentná vrstva volených politikov, ktorá má blízko k mafii alebo je jej súčasťou.

26.01.2023 Víťazoslav Würschner, zaslúžilý pracovník kultúry

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  72x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
SkryťZatvoriť reklamu