Dobro občanov by malo byť pre politika najvyšším zákonom.

„ Keď sme pri moci, tak máme vždy pravdu. Pravda je náš mandát. “

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V parlamentných voľbách v roku 2020 vložili voliči osud Slovenskej republiky do rúk OĽaNO a spol. Štát odovzdali anarchistom, ktorí sa vyhlasujú za demokratov. Tri roky ich vlády priviedli republiku na pokraj hrobu. Zrodil sa historicky najneobľúbenejší štátnik, Igor Matovič a s jeho hnutím spojení politici sa prepracovali k tomu najhoršiemu, čo sa v Slovenskej republike objavilo od jej vzniku v roku 1993.

V ich interpretácii sa „demokrati “ rovná anarchisti. Stali sa nepriateľmi inej politickej moci / rozumej strany /. Popierajú politický boj, podrobujú masy naivných občanov svojej politickej doktríne. Jedine oni majú pravdu a správny názor. Skrývajú sa pod pozlátko demokracie. Demokracia v ich ponímaní je ich diktát - absolutistická moc. Sú vyznávačmi „ bielo - čierneho chápania sveta “, lebo správne je len to, čo presadzujú, či robia len oni. To je „ biele “ a všetko ostatné je „čierne “. A nositeľov „ čierneho “ nazývajú mafiánmi, dobytkom, fašistami, nepriateľmi štátu. Sú pre nich len odsúdenia hodné individua , ktoré čaká len osud kriminálnikov, a to na základe nimi vyprodukovaných kajúcnikov. Nepriateľov treba zbaviť slobody.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V súvislosti s voľbami v septembri t.r. zakladajú nové strany v optimistickom ale nekritickom presvedčení, že ich voliči, v nesprofanovanej strane než OĽaNO , budú znovu voliť . Veria, že voliči / predovšetkým prvovoliči / zabudnú do akého marazmu spoločnosť priviedli.

Tak je tomu i v prípade klonu Igora Matoviča - Eduarda Hegera a spol. a jeho strany „ Demokrati “ .... Jej členovia, jeden viac než druhý, sa podieľali na rozvrátení pilierov štátnej moci. A teraz usilujú o rozvrátenie morálky voličov. A to ohováraním tých strán a ich členov, ktoré /í/ majú iný názor než ich dogmatické chápanie sveta a vnútornej politiky. Ktoré je na míle vzdialené od demokratického uznania zásady slobody a rovnosti pre všetkých občanov, ktorí majú právo na slobodný názor, zabezpečený Ústavou SR a Medzinárodnou chartou ľudských práv. Usilujú sa o zabetónovanie sa v štátnomocenských funkciách . Ich nekritičnosť je do nebavolajúca. Lebo to, čo dokázali až trestuhodne počas vládnutia, nemá v histórii vyspelých demokracií obdobu. Klamstvo sa u nás v ich podaní stalo pravdou.

SkryťVypnúť reklamu

V týchto časoch, ktoré žijeme sa aj ich zásluhou z nášho života vytrácajú sny. Svet je a bol vždy žiaľ bipolárny a nie monopolový. Ich anarchistické chápanie sveta, ale i našej regionálnej politiky, privoláva rozvrat spoločnosti. Najväčším zlom je : Nepripúšťanie iného názoru, než vládnucich mocipánov.

To viedlo vždy, v svetových dejinách k anarchii, revolúciám, k utrpeniu ľudí.

Postavme si otázku : Do akej civilizácie patríme, či chceme patriť ? ...

Do latinsko-kresťanskej, všeslovanskej, germánskej, anglosaskej, románskej, latinsko - americkej ? ... Naša historická skúsenosť : Rakúsko - Uhorsko nás zachránilo pred Osmanmi či Tatármi. Uhorsko nás ako Slovanov ale potláčalo. Angličania a Francúzi nás v 1938 zradili a podhodili nemeckým fašistom. Rusi nás v 1945 fakticky včlenili do ZSSR a v 1968 neváhali okupovať. Američania / s NATOm/ by nás neváhali obetovať - podhodiť Rusom. Ak by zo strany Ruska došlo k narušeniu našej hranice Ukrajinou, tak naša skorumpovaná vláda i podstatná časť politikov by boli už dávno v USA. Pardon, niektorí v Austrálii. Časť našich politikov s podporou ich voličov zrádza naše rodové- historicky ťažko získané národné cítenie a presvedčenie, ktoré je súčasťou nášho etnika, našej kultúry i morálky. Títo voliči zrádzajú sami seba. Stali sa obdivovateľmi cudzích imperiálnych mocností. Našim národným cítením a presvedčením bol a je život v mieri, odsúdenie agresie a vojny.

SkryťVypnúť reklamu

Teda, kde chceme patriť ? ... Som presvedčený, že patríme do latinsko-kresťanskej civilizácie. Slováci a národnostné menšiny žijúce na území Slovenskej republiky si zvolili Európsku úniu, na ktorej území sme sa vždy nachádzali. Svet je síce bipolárny, svetové imperiálne mocnosti i dnes bojujú a vždy bojovali o svetovú nadvládu, a i dnes, tak ako vždy, im išlo o získanie svetových zdrojov a svetového vplyvu. Ale my, chceme žiť na tomto nám historicky danom území, chceme byť však aj súčasťou Európy.

Ak chceme budovať spoločnosť založenú na pozitívnych hodnotách a ľudských právach, musíme sa vyrovnať s minulosťou. Aj napríklad s tou, keď vládna moc, kresťania, v tzv. slovenskom štáte zbavili Židov na základe nimi schváleného „ Židovského kodexu “ v septembri 1941 občianskych práv, väznili ich a 60 tisíc deportovali k likvidácií do nemeckých koncentračných táborov.

SkryťVypnúť reklamu

Dôležité je veriť, že svoj - náš život môžeme ovplyvniť, že existuje možnosť, že to čo teraz, pod touto viac než 75 percentami občanov neželanou vládou prežívame, nie je trvalé a dá sa zmeniť. Nesmieme však ako voliči súhlasiť s kondopedenciou - s nezdravou pripútanosťou, spoluzávislosťou na niekom, ktorý rozhoduje bez nás za nás!

Vyberajme z tých kandidátov, pre ktorých dobro občanov je najvyšším zákonom.

18.03.2023 Víťazoslav Würschner, zaslúžilý pracovník kultúry

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  72x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu