O tom potom Béla Bugár - Harakter

Najprv sa bál, že ho zatkne NAKA, ale keď zistil, že sa nič nestalo ani šefinkovi a kapitánovi, zatrúbil do útoku.

O tom potom Béla Bugár - Harakter
Významné osoby, treba si pripomenúť že Bugár, Danko a Glváč zariadili aby Kočnerove milosti boli zachované popri zrušení Mečiarových amnestii, behali po parlamente a vyhrážali sa. Bojovali za Kočnera. (Zdroj: FB)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nenápadný Béla alebo O tom potom

Títo politici nešli do politiky kvôli ľuďom, ale ako uvidíte išli tam preto, aby ľudí okradli, nie su o nič lepší ako SMER alebo SNS.

Ing. Béla Bugár (má 63 rokov narodený v Bratislave 7.jula bude mať 64. rokov tak mu tento článok dáme k narodeninám)

Tento článok bol spracovaný skupinou Antifico a Antismer na podnet spoluobčanov maďarskej národnosti.

Bugár je slovenský politik maďarskej národnosti. V rokoch 19902020 bol 30 rokov nepretržite poslancom postupne SN FZ, SNR a NR SR. Je podobne ako Fico celoživotným politikom a podobne ako Kollár začínal ako šofér.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Video k článku
Počas svojej kariéry bol trojnásobným podpredsedom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR).

Bol predsedom politickej strany MKDH (od roku 1998 pod názvom SMK-MKP), v rokoch 20092020 bol predsedom strany Most-Híd.

Pôvodne sympatický, ale postupne sa stal arogantný a korunu svojej kariéry vyšperkoval tým, že sa spolčil s Ficom a u spoluobčanov svojich rodákov sa stal známym tým, ako skupoval lacno pozemky pod rýchlostnou komunikáciou a draho ich predával.

Samozrejme sa podieľal, aj na možnom zničení Šamorínskeho vodného zdroja pitnej vody pre polku Slovenska, v blízkom okolí majú pozemky napríklad Ersekovci , Hideghety a iné pofiderné firmy a chystajú sa ho zastavať.

Momentálne má karty v rukách MŽP teda konkrétne Ján Budaj, ide o to či tento pán povolí výstavbu pár sto metrov od vodného zdroja, ktorý by mal mať pásmo hygienickej ochrany niekoľko kilometrov. Všetko je pripravené Mečiarov developer Roman Kvasnička už nachytal pozemky pre 450 domov a 450 bytov kanalizácia vodovod a prístupové cesty sú vykopané. Čaká sa len na podpis, ktorý spustí výstavbu.

Budaj je tiež celoživotný politik. A povráva sa, že bol aktívny ŠtB a skutočne aj v ponovembrových voľbách musel opustiť kandidátku a niektoré spisy sa o ňom sa stratili. Dnes tvrdí, že ho len sledovali. V tej dobe, ale žil Ján Langoš a cez toho neprešiel. Dnes je naopak ministrom.

Čo indikuje, že Ján Budaj nie je úplne bez viny? Predovšetkým Mečiarove amnestie, zrazu sa nestará, aby boli vyšetrené. Smola je, že zomrel prokurátor Serbín. Inak by sa určite vyšetrovalo.

SkryťVypnúť reklamu

Mohli by sme dnes podľa Európskeho súdu vyšetrovať. Ale naše skorumpované súdy vyhlásili, že nie. V tomto momente, by sa Ján Budaj mal minimálne ozvať, ale nepovedal ani slovo, nezvolal ani TB k tejto udalosti, len na výročie k smrti Remiáša si demonštratívne nasadil Budajku, ale vtedy rozhodnutie ES ešte nebolo.

No a či je pán Budaj zaviazaný, alebo nie, ukáže svojim podpisom. Buď zakáže výstavbu Kvasničkovi, alebo ju povolí. Ak ju povolí, zničí sa možno sto miliard EUR, aby pár darebákov zarobilo v čistom 100 miliónov EUR.

Článok 4. Slovenskej ústavy hovorí jasne a z nej vyplýva, že pitná voda sa musí chrániť a nie drancovať privatizérmi, oligarchami a nenažrancami.

Ale o tom potom.

Vráťme sa teda k Bugárovi. Ten si nedávno robil pekné videá v pumpe. Pumpa je seriál, kde robia z lotrov a kriminálnikov mučeníkov a apoštolov.

Za Bugárom sme boli priamo pred jeho domom tri krát. Bugár nám tvrdil, že má len ten jeden dom na Pomejskej, aj to tuším býva len u svokrovcov a že on nemá nič, nebránime sa, ani takej myšlienke, ovšem nevysvetlil, čo všetko vlastní jeho dcéra, manželka, ostatní príbuzní a nastrčení známi. Feher lovak.

SkryťVypnúť reklamu
Štastná dcerka dostala od ocinka darček Kaštielik dotovaný aj s eurofondov s veľkým parkom a ďalšími budovami
Štastná dcerka dostala od ocinka darček Kaštielik dotovaný aj s eurofondov s veľkým parkom a ďalšími budovami  (zdroj: FB)

Kaštieľ v Rohovciach je nádherný, ktovie koľko EUR získal na jeho rekonštrukciu a akým spôsobom sa dostal do rúk jeho dcéry, je plný dôchodcov a tiež by bolo zaujímave zistiť nasledujúce vzťahy, trebárs k zdravotným a sociálnej poisťovni. Ale kaštielik je zrejme len malou súčasťou majetku klanu Bugárovcov.

Ocko vydáva dcérenku
Ocko vydáva dcérenku (zdroj: FB)


Nazvime tieto javy Ficovou privatizáciou v ktorej sa nabalil, nielen najslavnejší kapitán, ale aj Bela Bugár.

Nová generácia Maďarov sa dostala do vrcholnej politiky po novembri 1989.

Niektorí z nich sa dostali na významné posty po voľbách v roku 1990.

Oskar Világi sa stal podpredsedom komory Federálneho zhromaždenia ČSFR a vytvoril si významné kontakty, aj vďaka týmto kontaktom sa zúčastnil prvej privatizačnej vlny a tak sa dostal ku
značným majetkom.

SkryťVypnúť reklamu
Dobré známosti sa vyplácajú. Világi a Fico sú kamaráti
Dobré známosti sa vyplácajú. Világi a Fico sú kamaráti  (zdroj: FB)

Neskoršie si založil advokátsku kanceláriu s Erikou Csekešovou z kancelárie podpredsedu SNR Lászlóa Nagya, ktorá kancelária hrala kľúčovú rolu v neskorších privatizačných pohyboch predovšetkým Transpetrolu, Slovnaftu a IRB-OTP.

Peter Hunčík, pôvodným povolaním psychiater, sa stal poradcom prezidenta Havla a neskôr sa zúčastnil s Fedorom Gálom na privatizácii v mediálnej oblasti. (NOVA) Tak získal obrovské majetky.

Bývalý novinár László Szigeti sa venoval mediálnej oblasti. S podporou Görgya Sörösa si založil vydavateľstvo Kalligram, kde dlhodobo zamestnával okrem iných aj Rudolfa Chmela.

Využil možnú vydierateľnosť bývalého šéfredaktora denníka Új Szó Jószefa Szilvásyho, ktorý mal problémy s lustráciami a cez tri vlny privatizácie, s podporou Bélu Bugára, sa dostal na post predsedu redakčnej rady tohto denníka, kde figuruje dodnes a riadi tento denník.

Bugárovi za túto podporu napísal knihu "Žijem v takej krajine" a všeobecne sa stará o Bugárov imidž. Počas pôsobenia dvoch Dzurindových vlád sa stal jedným z najvýznamnejších lobistov SMK , tak získal spolu s Bugárom majetky, predovšetkým pôdy na Žitnom ostrove.

V prevažnej časti u Bugárovcov figurujú ako majitelia firiem a vlastníci hlavne rodinní príslušníci. Po volebnom úspechu novej politickej strany Most-Híd sa Bugárov nominant Rudolf Chmel stal podpredsedom vlády SR, no zásadné slovo na úrade podpredsedu vlády mal L. Szigeti.

Ten sa venoval predovšetkým získaním grantov zo štátneho rozpočtu. Na jeho návrh finančné prostriedky určené na podporu menšinovej kultúry boli predisponované z Ministerstva kultúry SR na Úrad vlády, kde prostredníctvom bývalých redaktorov Új Szó s Jánom Lajosom a Lászlóm Juhászom rozdeľoval podporu na granty.

Najväčšiu čiastku v roku 2011 samozrejme získal denník Új Szó a druhú najväčšiu vydavateľstvo Kalligram (zo 41 žiadostí Kalligramu 39 bolo úspešných). Je zaujímavé aj to, že Ján Lajos a L. Juhász, redaktori Új Szó, ktorí najviac podporili Bugárove, Hunčíkove a Szigetiho snahy na vytvorenie strany Most-Híd, sa stali v roku 2010 riaditeľmi na Úrade vlády SR.

Politicky krytí ľudia v SMK začali hrať väčšiu hru počas pôsobenia dvoch Dzurindových vlád, predovšetkým v oblasti energetiky, pôdohospodárstva, dopravy, vodného hospodárstva a programov pre samosprávy.

K skupine sa potom pripojili Lászlo Gyurovszky, ktorý sa neskoršie stal ministrom pre regionálnu politiku a Zsolt Simon, ten sa stal ministrom pôdohospodárstva.

Činnosť týchto ľudí vyšetrovala aj SIS a v niektorých regiónoch Južného Slovenska týchto ľudí volajú "pán 20-tich percent".

Obdobnú prezývku získal aj Bugárov novodobý poradca Frederik Buza, ktorého 6. júla 2011 tak zbili traja neznámi páchatelia, že musel byť odkázaný na nemocničné ošetrenie tri dni.

Najznámejšou cieľovou osobou , ktorá dostala najviac finančných zdrojov a benefitov, bol však Oskar Világi, ktorý jedného času bol členom vedenia dozorných rád až 12 firiem, resp. štátnych inštitúcií - od zdravotnej poisťovne Apollo, cez funkciu generálneho riaditeľa Slovenských železníc až po Slovnaft.

Neskoršie sa tak posilnila Vilagiho pozícia, až sa hovorilo, že on velí aj Bugárovi a nie Bugár jemu. Je pozoruhodné aj to, že tento pán v roku 2011 nedostal bezpečnostnú previerku NBÚ, predtým bol preverovaný aj SIS.

Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Transpetrolu sa stal Štefan Czucz, počas pôsobenia pri ktorom došlo k predaju Transpetrolu.

Ten spolu s Világim a s pomocou Bugára zariadili aj predaj Slovnaftu, aj IRB, vo všetkých prípadoch išlo o vysoké provízie na úrovni niekoľko sto miliónov Sk.

Világi, Czucz a Bugár sa tak stali najbohatšími Maďarmi na Slovensku spolu s Františkom Hideghétym, bývalým generálnym riaditeľom Slovenského pozemkového fondu.

Bývalý šéf pozemkového fondu Hideghéty
Bývalý šéf pozemkového fondu Hideghéty (zdroj: FB)


Okrem dobrých ekonomických kontaktov mali dobré vzťahy, aj s médiami a vydavateľmi médií, ale aj s bezpečnostnými zložkami SR.

Napríklad dnes obdivovaný Jaroslav Spišiak , poznal osobne Papajovcov a nechal ich pôsobiť, tak sa stal roku 2006 viceprezidentom Policajného zboru SR a od roku 2010 sa stal prezidentom PZSR. Potom sa stal bezpečnostným šéfom Slovnaftu pod vedením Oskara Világiho.

Jeden z kaštielikov Világiovcov
Jeden z kaštielikov Világiovcov (zdroj: FB)


Nie sú nezaujímavé kontakty Bugárovcov a jeho ľudí na Dobroslava Trnku, bývalého generálneho prokurátora. Majetkové pomery, firmy a sociálna sieť väzieb ľudí okolo Bugára boli zmapované foaf.sk a v OR z ktorého vyplýva, že Oskar Világi, Béla Bugár, Štefan Czucz, František Hideghéty a László Szigeti patria k najbohatším ľuďom na Slovensku.

V Šamoríne, na konci ulici Pomejská, kde býva aj Béla Bugár, sa nachádzajú na enormne veľkých pozemkoch tri kaštiele. V prvom býva Štefan Czucz, v druhom František Hideghéty a tretí je momentálne prázdny.

Tretí kaštieľ čaká na svojho majiteľa, ktorým bude podľa Šamorínčanov vicišpán Béla Bugár.

Tieto údaje boli získané na základe vypisov z obchodného registra SR, údajov daňového úradu SR , Sociálnej poisťovne a Finstatu.

Takže uvádzame prehľad majetkov najbohatších maďarských politikov a oligarchov na Slovensku.

Sú nimi:

Béla Bugár, ktorý vlastní firmu BB & G sro. Firmy, s ktorými má úzke kontakty (vlastní 83-100%) to sú KABA Trade sro., Pro Media Studio sro. a PARCUS as.

Podľa týchto údajov k osobe Bélu Bugára a jeho manželky je najbližší podnikateľ bývalý riaditeľ SMK Péter Vörös .

Firmy spojené s Bélom Bugára májú väzbu na ďalších 16 firiem (vlastnia 5%-16%), napr: Poľnohospodárske stavby as., ASTRAS sro., Studio Camadeo sro., Transpetrol as., TSC Capital Consulting atď.

Ďalším boháčom je
Zsolt Simon, ktorý vlastní firmy AGS s.r.o., AGROTRADE, sro. Ďalej má podiel vo firmách: Coburg sro., Agroobchod-Družstvo (údajne sa ruší), Agropex sro. Nad 45% majetku vlastní v ďalších 5 firmách.

Najbližší človek k Zsoltovi Simonovi je (100%) Peter Polóni.

Potom je tu boháč

Tibor Bastrnák, ktorý vlastní firmy MEDIFIT sro., PEDIATER BE sro., KVADRÁL sro. Blízke firmy kde vlastní medzi 71%-100% sú Regionálna správa a údržba ciest Komárno Rt., PEDIATER PLUS sro., MEDCom sro., COM-therm, sro.

Gábor Gál za Fica minister spravodlivosti a dnes ide po ňom NAKA, ktorý vlastní firmy Dodak sro., Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta a.s., GAVE a.s. Blízke firmy kde vlastní medzi 50-100%: Kordo, s.r.o., Nemocnica s poliklinikou Skalica Rt. Dlžník. Gábor Gál vlastní ďalších 51 firiem kde má podiely od 14%-44%. Znamym sa stal obhajovaním mafianov DPH-čkarov a zlodejov daní.

László Solymos, ktorý vlastní firmy GRAVEL Land sro, SLOMIK sro., Dôstojná as., BLUE FASHION sro. Ďalších 22 blízkych firiemkde vlastní okolo 50%, napr. SportLand sro., Development Hubice, sro.,
Spirit Slovakia sro.

Elemír Jakab, ktorý vlastní podiel vo firmách Zemplínska juhovýchodná vodárenská spoločnosť, as. ,
AGROSPOLOČNOSŤ sro., Lesopoľnohospodársky majetok Ulič, EMI, sro Veľké Raškovce, Východoslovenská energetika as.

Péter Vörös, ktorý vlastní s Bélom Bugárom Pro Media Studio, sro., BB & G, sro., PARCUS, as. atď.

Igor Sidor, ktorý vlastní firmy: V.O.D.S. - Eko sro., V.O.D.S. - Eko, as., .A.S.A. - V.O.D.S. SANÁCIE, sro., End side trade, sro., Perínsky rybársky klub, sro., MEDIM sro. Strážske a

ostatné si pozrite sami.


Vlasta Žampová

Vlasta Žampová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  1 397x

Vyznávam hodnoty viera, nádej, láska a mier. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu