Koľko stojí pozdrav

Mám rada situácie, keď ma pozdravia cudzí ľudia. Na dedinách, aspoň tých menších je to celkom bežné a ešte milšie je to v horách na turistickom chodníku, keď sa pozdravíte s úplne neznámym človekom, ktorý tadiaľ prechádza možno prvý aj posledný raz. Zaujímavé je, že častejšie sa zdravia v horách cudzinci ako Slováci . Rozmýšľam prečo je tomu tak. Neobstojí odpoveď, že sme sa tomu ešte nanaučili, skôr si myslím, že niektoré dobré mravy považujeme za prežitok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

 Minuli sa nám sviečky. Také obyčajné, dekoračné, ktoré nám zvyknú svietiť na komode. Aký problém, myslela som si. Pôjdem do obchodu a kúpim. Smola bola, že boli len dva týždne po novom roku a tak som po návšteve troch vytypovaných obchodov zistila, že vlastne namám z čoho vybrať, pretože tovar v novom roku ešte nedostali. Ako som tak išla po ulici pohľad mi padol na výlohu obchodu Decor, kde za sklom bolo všeličo, čo sa dá použiť na dekorácie, vrátane sviečok. Potešila som sa a vošla do obchodu. Pani za pultíkom, očividne vyrušená z čítania čohosi sa ma opýtala, čo potrebujem. Keď som povedala že sviečky máchla rukou pred seba so slovami: "Vyberte si". Na vedľa seba stojacich stojanoch boli po dve sviečky: červená a žltá, obidve v hranatom a guľatom prevedení. Nuž výber slabý, skôr žiadny, ale keby aspoň farba bola iná. Chcela som zelenú, to je jedno, aký odtieň a tak som sa spýtala, či okrem tých vystavených majú aj inú farbu. Odpoveďou mi bolo nevrlé: " Ak vám vravím vyberte si, tak asi z toho na čo ukazujem". Pani má asi zlý deň, pomyslela som si a s pozdravom "dovidenia" som odkráčala k dverám. Odpovede na pozdrav som sa nedočkala. Utvrdila som sa však v jednom - tá pani nemala zlý deň, ona je len typ, ktorému zákazník za pozdrav nestojí . A ľutujem že som sa jej nespýtala, koľko u nich stojí jeden pozdrav.

anna žanonyová

anna žanonyová

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Som žena ako každá iná. Raz veselá,inokedy smutná-podľa nálady. Zoznam autorových rubrík:  Život okolo násKrásy prírodyškolstvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu