BAGÍRA II.

Poznáte tie kvázi malé sedačky, také malé rozkladacie krídlo. A medzi operadlom a tou asi válendou (váľandou – záhorák sa nezaprie). Jednoducho to, kde sedíte. Je tam úplne malý priestor.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Predvčerom. No čo by to Bagíru nenapadlo. Milostivá si tam vliezla. Jedna malá tmavá škára a otrochu väčší priestor jej narobili toľko radosti. Len vytŕčala na mňa tie jej malunké labky a snažila sa dočiahnuť, čo najďalej. Tak som tam strčil ruku aj ja a ona sa skoro od radosti zbláznila. Také semistojky na hlave a obšmeky okolo mojej ruky, to ste určite ešte nevideli. No šalené. Je to divoká mačka.

 Pol hoďku nato? Som myslel, že sa zbláznim. Mladá si našla cestu na moju tlačiareň. To by mi až tak veľmi nevadilo, no keď si tam dáko zavadila paprču a začala kvíleť. Strach a hrôza. (Poz. autora : Neviete ako ju mám naučiť poriadne mňaukať? Mám pocit, že sa snaží otvárať papulku ako človek. No neviem. Budem musieť dáčo vymyslieť.)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Keď sa tak moc bláznila, vyhodil som ju nachodbu. Zasa klud na učenie.

Prdlajs, zdrhala naspäť a objavila šňurku na digitály. Konečne som ju dostal von z izby.

 No a deň na to? Proste morda. Toľkej hyperaktivity by som od takého malého a mladého stvorenia nečakal. Ráno som zasa stával jej vpustení ku mne do izby. Omyl. Nebolo to ako minulé týždne. Bagíra tam vpálila ako guľový blesk a jediné, čo ju asi v tej rýchlosti napadlo, bol jej výskok na stoličku, v momente odraz od stoličky smerom na okno, no neubrzdila. Teda ubrzdila. Priamy čelný náraz do kochlíka a samovoľným pádom medzi reprák a stenu. Aspoň sa ukľudnila.

Skryť Vypnúť reklamu

 Zabudnite. Otrepala sa, vybehla z izby, mazal do kuchyne, kde obehla dvakrát v plnom šprinte okolo kuchynského stolíka aj cez lavicu, po druhom kolečku na ručnú brzdu hrabákmi zaflekovala do chodby, kde zasa vyskočila na skrinky, z nich na takú stoličku, z ktorej odrazom zoskočila a vpálila do mojej izby. V nej už „len“ obehla ten reprák znovu a vystrelila z mojej izby „sťa šíp“ do chodby, kde odrazom skončila pazúrmi zaväsená na tatinovi, teda jeho pyžame. Mal šťastie, fakt na pyžame.

 Vám hovorím : „To je fakt divoká šelma!“

No my doma ju máme rádi.

pavol zelenka

pavol zelenka

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

už zamestnaný čerstvý absolvent, ktorý miluje jungle a svoju holku, dobré jedlo a akurát vychladené pifko, kvalitné knihy a duchaplné filmy Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu