Remeselníci patria medzi elitu

Písmo: A- | A+

Viete zistiť z pohľadu na motor, akú má auto maximálnu rýchlosť, spoznať belgickú čokoládu bez ochutnania, či rozpoznať kararský mramor od šternberského? V novej kampani na podporu remesiel od agentúry Respect APP to dokážu len 3 % ľudí.

Február je mesiac, kedy sa deviataci rozhodujú o tom, ako bude vyzerať ich pracovný život. Jednou z alternatív sú stredné odborné školy. Kredit odborného vzdelávania v posledných desaťročiach v očiach časti verejnosti značne klesol. „Je to takmer desať rokov, čo aktívne chodím po školách a stretávam sa nielen so študentmi, ale aj s učiteľmi. Začalo sa to tým, že som potreboval získať pre svoje podnikanie tých najlepších. Ako to už býva, myšlienka prerástla do niečoho väčšieho. Uvedomil som si, že mi záleží na tom, akým spôsobom sa mladí ľudia vzdelávajú a v akých podmienkach pracujú učitelia. Rovnako však chcem prispieť k verejnej diskusii o vnímaní remesiel v našom systéme,“ hovorí Brani Gröhling.

Kampaň podporme remeslá od agentúry Respect APP
Kampaň podporme remeslá od agentúry Respect APP (zdroj: Respect APP)

OZ Podporme remeslá Braniho Gröhlinga nabáda deti a ich rodičov, aby sa štúdiom remesiel pripojili k odborníkom, ktorí majú vedomosti a schopnosti, o ktorých bežní ľudia nemajú ani tušenia a preto patria medzi elitu. „Prišli sme s ideou, ktorá by mala pomôcť sebavedomiu remeselníkov a prezentovať ich ako elitu. Ako tých odborníkov, ktorých je len málo na Slovensku. Aby sa nehanbili ísť na učňovky, aby sa aj ostatným, tak ako sa to podarilo povedzme kuchárom, či somelierom, nezdalo pod úroveň študovať remeslá.“ dodávajú autori kampane z agentúry Respect APP.

Rádiospot kampane Podporme remeslá od agentúry Respect APP
Rádiospot kampane Podporme remeslá od agentúry Respect APP (zdroj: Respect APp)
Skryť Zatvoriť reklamu