Nahý chlapec vypichol oči šiestim koňom

Písmo: A- | A+

Podobný titulok si v sedemdesiatych rokoch prečítal dramatik Peter Shaffer a vytvoril na základe skutočného príbehu psychologickú drámu Equus. Túto hru prináša na Slovensko divadlo Nová scéna. Agentúra Respect APP pre ňu nakrútila televízny spot, ktorý predstavuje hlavné charaktery aj náladu celej hry.

Na Novej scéne si budete môcť pozrieť drámu s Jurajom Ďurdiakom a Dávidom Hartlom v hlavných úlohách. Juraj Ďurdiak stvárňuje postavu psychiatra, ktorý sa snaží odhaliť, prečo 17-ročný chlapec vypichol kosákom oči šiestim koňom. Chlapca hrá mladý Dávid Hartl, ktorý sa v dramatickej scéne v stajni ukáže na javisku nahý, rovnako ako Daniel Radcliffe (predstaviteľ Harryho Pottera) v úspešnom londýnskom spracovaní hry.

Ďalšími významnými postavami drámy sú chlapcovi rodičia, ktorí prostredníctvom rozhovorov s psychiatrom stále viac odkrývajú svoje protipólne povahy – matka je bigotná katolíčka, otec drastický ateista. Počas rozhovorov s nimi a s chlapcom psychiater skúma, čo zapríčinilo chlapcove konanie.

Agentúra Respect APP nakrútila pre Novú scénu televízny spot, v ktorom charaktery aj náladu celej hry taktiež vnímame prostredníctvom rozhovoru s psychiatrom. Spot sa nakrúcal priamo na Novej scéne a okrem štyroch postáv sa v ňom mihne aj kôň Coco. Upozornenie na záver spotu hovorí, že divákom tejto psychologickej drámy nemôže byť hocikto – hra nie je prístupná ľuďom do 15 rokov ani puritánom.

Lukáš Teren a kôň Coco
Lukáš Teren a kôň Coco (zdroj: Magdaléna Mackovičová)

Pre divadlo Nová scéna je táto hra výnimočná. Juraj Ďurdiak sa po viacerých rokoch konečne ukáže v jednej z hlavných úloh, diváci na Novej scéne uvidia napínavú psychologickú drámu namiesto častejších komédii či muzikálov a je to prvá hra tohto divadla, ktorá má kvôli svojmu obsahu vekové obmedzenie.

Na fotke Juraj Ďurdiak a kameraman Lukáš Teren
Na fotke Juraj Ďurdiak a kameraman Lukáš Teren (zdroj: Respect APP)

Na fotke Juraj Ďurdiak a kameraman Lukáš Teren

Obrázok blogu
(zdroj: Respect APP)

Kameraman Lukáš Teren, herečka Jana Lieskovská a kreatívny riaditeľ Respect APP Róbert Slovák

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Klient: Divadlo Nová scéna

Agentúra: Respect APP

Kreatívny riaditeľ: Róbert Slovák

Copywriter: Lenka Slovák Bónová

Account Manager: Ivana Gemeiner

Réžia: Marián Čembický

Kamera: Lukáš Teren

Produkcia: Magdaléna Mackovičová

Zvuk: Boris Vereš

Svetlá: Rafael Skurka

Obrazová postprodukcia: Ján Kováč

Zvuková postprodukcia: Bajko

Skryť Zatvoriť reklamu