Desivé realitné fotografie

Už ste niečo podobné určite videli. Hľadáte byt alebo dom na kúpu alebo prenájom a tu zrazu na vás vyskočia fotografie ako z hororu. A nie je to vtip, je to realita. Majitelia a veru aj realitný agenti dokážu takýmto spôsobom prezentovať predávanú alebo prenajímanú nehnuteľnosť. Ak ide o majiteľa, tak môžeme predpokladať, že je totálne neznalý, čo sa týka realitného trhu. Ale ak takéto a podobné fotografie má v portfóliu realitný agent, tak od takého utekajte. Ten by predsa mal vedieť, že dobrá fotografia pekného interiéru je to čo predáva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Nemusíte byť expert na fotenie alebo dizajnér, aby ste si obstarali fotografie vašej nehnuteľnosti, ktorú idete ponúkať na predaj a prenájom.

1. Základným predpokladom dobrej fotografie je uprataná a logicky usporiadaná miestnosť.

2. Nutnosťou je dostatok denného alebo interiérového osvetlenia.

3. Ideálna pozícia pri fotení je, keď fotíme z rohu miestnosti diagonálne, pri výške objektívu približne v polovici svetlej výšky miestnosti (cca 120-150 cm). Vyhnite sa fotografiám z výšky, prípadne zdola. Takéto fotografie opticky deformujú priestor.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

4. Fotografia by mala vypovedať o funkcii miestnosti ako aj o jej veľkosti. Preto nefoťte rohy miestností, skrine a podobne. Takéto fotografie nemajú pre kupujúceho výpovednú hodnotu.

5. Vyhnite sa fotografiám, na ktorých je vidieť, že fotíte z inej miestnosti a v zábere ostanú zárubne dverí alebo bočné steny veľkých kusov nábytku.

6. Nezabudnite urobiť fotografie každej miestnosti ako aj pohľad zvonka, prípadne okolia.

7. Najlepším riešením je urobiť veľa fotiek a potom z nich vybrať tie najlepšie. Aj najväčší profesionály to tak robia.

8. K fotografiám v inzercii nezabudnite priložiť pôdorys.

Podcenenie prípravy nehnuteľnosti na predaj bude mať pre vás následky vo forme nezáujmu o vašu nehnuteľnosť, prípadne žiadosti o výraznú zľavu od prípadných záujemcov.

SkryťVypnúť reklamu

Nejde o náročný proces, preto odporúčam venovať tomuto kroku dostatok pozornosti.

Nehnuteľnosť, ktorú vlastníme a chceme predať, je vo väčšine prípadov najcennejšou komoditou v našom živote a preto sa oplatí venovať jej predaju dostatočnú pozornosť.

Zuzana Beganová

Zuzana Beganová

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

žena hľadajúca krásu a šťastie v obyčajných chvíľach života Zoznam autorových rubrík:  Realita v realitáchSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu