Poplach v oblakoch

Nie, mýlite sa. Nejde o nový kasový trhák našich kín! I keď pripúšťam, názov by sa k tomu mohol zdanlivo približovať. Len v poslednej dobe akosi príliš často narážaju lietadlá väčšie či menšie do obytných priestorov, čo v nás evokuje pocit, že vo svete sa skutočne niečo deje a treba zaujať postoj.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: SME)

Áno, uznávam, stali sa veľké a nepríjemné udalosti, ktoré, ako sa písalo, otvorili nové kapitoly svetového diania. Pretože použiť civilné lietadlá a nasmerovať ich do civilných domov či mrakodrapov je vskutku odsúdeniahodné. Ale skúsme si povšimnúť, kam to všetko viedlo. Stačí, ak sa čo len na pár sekúnd stratí nejaká malá cesna z dohľadu radarov, už sa uvažuje, ktorá budova bude event. cieľom, a tak ktorú z nich je potrebné evakuovať. A aké vyhlásenie má podať vláda? A či vôbec?

A tak aj včera, kedy nadhadzovač bejzbalového tímu príliš nadhodil svoje letecké schopnosti a vrazil priamo do jedného z mrakodrapov. Stíhačky dostali okamžitý príkaz hliadkovať nad niektorými mestami, nadhodnocoval sa počet obetí, uvažovalo sa o možnom teroristickom spojení. Veru, otvorili sa svetu nové kapitoly strachu a obáv, že každé event. stratené lietadlo či azda iný dopravný prostriedok bude mať za následok nejakú katastrofu.  

Zuzana Moravčíková

Zuzana Moravčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem, športujem, čítam a až príliš citlivo vnímam svoje okolie, ktoré pozorujem a stále ma rovnako často prekvapuje, ako je možné, čo sa to deje! Či dobré alebo aj to horšie.... " a niekedy podlieham smútku z toho, čo vidím" Zoznam autorových rubrík:  ŠportSpoločnosťPolitikaMojím foťákomLatinčinaZamýšľam saSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu