Snaha o malé podnikanie na Slovensku - 1. splátková spoločnosť

Prvá skúsenosť ktorá má postretla v súvislosti so spoluprácou so slovenskými podnikateľmi, bola žiadosť o spoluprácu so splátkovou spoločnosťou (ďalej len SS). Mylne som sa domnievala že stačí slušne požiadať a nejaký ochotný človek sa roztrhne už len keď bude počuť o tom že si môže zarobiť a že teoreticky môžem doniesť nejaké peniaze do SS.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)


Ale poďme po poriadku. Nad alternatívou splátok v mojom internetovom obchode som sa začala zaoberať keď bol obchod mesiac pred dokončením. Poslala som e-maily do rôznych spoločností a dopytovala som od každej spoločnosti podmienky, na základe ktorých by som vybrala najvhodnejšiu možnosť nielen pre mňa ale aj pre mojich potenciálnych zákazníkov.

Ako to už býva jedna z tých spoločností bola môj favorit, a tak som v kútiku duše dúfala a predpokladala že mi budú vyhovovať nielen podmienky ale aj to že sa všetko rýchlo zrealizuje a ja budem môcť ponúkať splátkový predaj zároveň so spustením obchodu.

ALE...

SS má totiž aj zamestnancov! A to nie len takých hocijakých. Každý má pekne podelené o čo sa má postarať. A tak mi mi prišla odpoveď z mojej obľúbenej SS odpoveď v ktorej bol kontakt na pána, ktorý by sa mal o mňa postarať. Tento pán mi mal totižto zavolať a ak by sa neozýval mala som použiť uvedený kontakt na neho.

Čakala som a nikto sa neozýval. Chopila som situáciu do vlastných rúk a bolo mi stručne vysvetlené že ak môj obchod nebude fungovať aspoň rok, zo spolupráce nebude nič.

Pýtam sa prečo????? ...a dostalo sa mi serióznej profesionálnej odpovede: „Pretože to tak máme stanovené v podmienkach.“

Nedalo mi to a na druhý deň som pána kontaktovala znova stým, že hoci môj obchod nefunguje jeden rok, to nezaručuje že po jednom roku fungovania budú tržby môjho obchodu na tom lepšie. Vysvetlila som mu že iné SS mi ponúkli okamžitú spoluprácu ale s horšími splátkovými podmienkami pre mojich potenciálnych zákazníkov, a ak by som hneď začala spolupracovať s inou SS, prídu o zákazníka. 

Totižto spolupráca funguje tak, že SS Vám implementuje svoj software do internetového obchodu a dá Vám školenie. Ak by som pri spustení obchodu toto absolvovala s inou SS, určite po roku neukončím spoluprácu. Tým by moja obľúbená SS stratila jedného zo zákazníkov – mňa.

Pán po tomto vyčerpávajúcom rozhovore uznal, že ak spustím obchod, po troch mesiacoch môže JEDINE ON rozhodnúť o spolupráci ak mu zašlem kompletné výsledky, zisky, štatistiky z nášho obchodu.

Samozrejme že toto je zjednodušená verzia toho čo sa dialo. Boli to rádovo desiatky dní, čo som sa zaoberala komunikáciou s Pánom. Komunikácia to bola ťažká nakoľko Pán nemal ani základy slušnej a profesionálnej komunikácie, nevedel pracovať s e-mailami a nemal ochotu predať. Aj takto vyzerajú obchodní zástupcovia.

A týmto prístupom sa moja obľúbená SS stala neobľúbenou.

Je neuveriteľný nielen spôsob komunikácie tohto rádového zamestnanca ale aj to ako sa na Slovensku podnikatelia bijú o zákazníkov.

Zuzana Španielka Panáková

Zuzana Španielka Panáková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..šokovaná hodnotami dnešných ľudí.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu