Najlepší kamarát

On je super ! Lúbim ho, chýba mi, chcem byť s ním, myslím na neho, rozprávam o ňom ... často. Ale inak. Všetko inak. Je to kamarát. Najlepší kamarát.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nie dlho, ale je. Vie o mne všetko. Úplne všetko nie. Ale na kamaráta - chalana dosť. A je úplne super. Vie ma rozosmiať. Nenormálne ! Vie ma počúvať. Vie sa so mnou rozprávať. Hodinu telefonovať. Ako-tak ma naučil parkovať. Kupuje gumených medvedíkov. Pozýva na čaj. Na vodky. Kreslí. Vyrezáva. Keď mi je smutno píše. Keď mu je smutno píše. Alebo píše len tak. Ako sa mám. Čo je nové. Nech vie. Dokonca pred ním spievam. Nahrávam na telefón. On to hodí do počítača a dookola púšta. Dobre stále zase až tak super nie je. Celkom hanba počuť svoj hlas. Ale pred ním nie až taká veľká. Veď vie aká som. Ako spievam. Neviem či by som to pustila aj niekomu inému. Už ma aj kriesil. Opitú. Keď som si skackala po Brne. Aj ja som ho kriesila. Nezvládla som úlohu. Stratil sa na poli. Ale vtedy to bolo iné. Teraz by som ho už nenechala, Požičiava mi knižky a číta moje. S časopismi to je iné. Stret zájmu. Ale chápem. Elle nie je Vesmír a naopak. Chodí so mnou jazdiť a šoféruje, keď je sneh. Vždy si zabudne okuliare. Prípadne aj rukavice. Je stále v strehu, kedže na mňa treba dávať pozor a pohotovo ma zachytí ešte v lete. Plní arabský chlieb a varí špeciálny čaj. Asi ho u nich pijem iba ja. Fajčil slimky. Elegán. Stále vie aké bude počasie. Čo si mám obliecť aby som nezamrzla. Zaplatil vstup do knižnice za knižky, ktoré som ani neotvorila. Má rád moje pesničky a nesmeje sa keď mám na sebe desať farieb. Má kobercový svetrík, stále novú zimnú bundu a chce si kúpiť conversky. Má rád mercinku, laurinku, moju maminu, jeho maminu, sestru ... vlastne veľa ľudí,vecí. Mufinky a hermelínky. Skoro umrel. Neviem čo by som urobila, keby sa tak stalo. Keby sa mu niečo stalo. Ale o tom písať nechcem. Už je všetko dobré. Ja som hovorila, že je super. Počúva super hudbu a pozerá super filmy. Vraj kvôli mne začal čítať. Ja som si kvôli nemu kúpila asi najnezmyselnejšiu knihu sveta. Lepidlo. Hrubú a drahú. Možno som len bola malá keď som ju čítala. Dám jej ešte jednu šancu. Prečítam ju znova.
Má veľké ruky, s ktorými je v autobuse vždy veselo. Teda vlastne všade veselo. Krúti si vlasy. Teraz nie. Ale bude keď mu dorastú. Aj moje krútil. Kedysi. Nosí stále čapice. Pre nezainteresovaných nový image. Ale je v nich super. Zmákol štátnicu z nemčiny, zmákne aj bakalárku a pojde do Prahy. Obaja tam pojdeme. Ružové okuliare. Praha je super. On je super. Vražedná kombinácia. Tešíím sa !

Zuzka Gašparovičová

Zuzka Gašparovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám dvadsaťjedna a silný pocit, že ešte stále mám právo robiť chyby a považovať svet za gombičku. Ešte stále sa smejem, pozorujem nočnú oblohu alebo len tak hľadím do prázdna bez pocitu, že mi svet uniká... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu