1989 - zrodenia avatara

V roku 1989 sa na mape Európy zrodili siamské dvojičky zvané Česko a Slovensko.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Genetika dejín sa s nimi pohrala – boli spojené najprv telom, neskôr iba malou pomlčkou. Až sa ich v roku 1993 podarilo oddeliť a odplienkovať, vznikli samostatné deti Slovensko a Česko. Pre Slovensko to znamenalo prvé kroky bez svojej dvojičky. Ešte nemal ani istý krok keď ho jeho vtelenie Vladimír nútil k obcovaniu s Matrioškou. Keď dovŕšil 9 rok, zunovalo sa mu Matriošky a túžbou zahorel po francúzskej dáme v betónovom hábite. Cvičil v snahe oživiť svoje ovädlé svaly, v snahe priblížiť sa tejto dáme z mekky západu. Po tomto období, keď nášmu dieťatku už bolo 16, prišlo obdobie trucu. Obdobie keď s avatarom lomcovala puberta za vtelenia Roberta.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz už naše dieťa vyrástlo v sebavedomú krajinu je čas, aby sa začalo zaoberať samým sebou a prestalo svoj hnev, neschopnosť, nešťastie, lenivosť, korupciu zvaľovať na iných – opozícia, médiá, lobistické skupiny, jednotlivci – ale voči sebe. Pretože všetky skupiny robia presne to, čo je im vlastné a prirodzené.

Opozícia sa snaží zviditeľniť, aby sama dostala možnosť nútiť Slovensko k jej sebaukájaniu po ďalších voľbách. Médiá sa snažia vypĺňať túžby vydavateľov tvorbou lepivých výtvorov pre svoju čitateľskú obec. Lobistické skupiny sa snažia lobovať pri pečení zákonov pre dobro ich chlebodárcov. A jednotlivci, sa snažia v tejto krajine prežiť zo dňa na deň – samozrejme - bez zlyhaní európskeho významu.

Peter Novák

Peter Novák

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyštudoval som STU popri ktorej som bol členom neziskových organizácii Úsmev ako dar a Mensa. V súčasnosti pracujem a popri tom študujem manažment na NTU. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu