Odpoveď ZSSK na moju sťažnosť

Železnice dlho neotáľali a hneď ma uviedli do reality, prečo sa moja veľká-malá túžba splniť nemôže. Uvádzam plné znenie ich odpovede.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Dobrý deň,

Obdržali sme od Vás pripomienku k spojeniu z Trnavy do Lučenca v popoludňajších hodinách, ku ktorej uvádzame nasledovné vysvetlenie :

V novom cestovnom poriadku 2008/2009 dochádza k zmene polôh niektorých vlakovej dopravy na trase Bratislava – Nové Zámky a Bratislava – Zvolen. Diaľkové vlaky na tejto trase budú mať odchod každú hodinu a 21. minútu s tým, že vlaky pôjdu striedavo na smer Zvolen a na smer Nové Zámky. Vlaky na Zvolen pôjdu z Bratislavy hl. st. v dvojhodinovom časovom intervale s odchodmi o 10.21 h, 12.21 h., 14.21 h, 16.21 h a 18.21 h. Vlak R 835 „Sitno“, o ktorom píšete bude z Bratislavy hl. st. odchádzať o 14.21 h, a do Zvolena os. st. bude prichádzať o 17.30 h. V súčasnom cestovnom poriadku 2007/2008 zadná časť vlaku pokračuje do Košíc ako vlak Zr 1805.

V novom cestovnom poriadku 2008/2009 takéto riešenie nie je možné, pretože pri odchode vlaku R 935 „Gemeran“ do Košíc niekoľko minút po príchode vlaku R 835 by vo Zvolene došlo k rozviazaniu prípoja od vlaku Ex 235 „Detvan“ z Prahy. Uvedenú náväznosť oboch vlakov využíva veľa cestujúcich a preto nie je možné ju rozviazať. Preto vlak R 935 bude Zvolena os. st. odchádzať až o 19.06 h. Týmto ostane zachovaný prípoj od Ex 235 „Detvan“ a vytvorí sa nový prípoj od vlaku Ex 531 „Hron“ z Bratislavy, ktorý bude do Zvolena os. st. prichádzať o 19.00 h. Pre cestujúcich z vlaku R 835 do staníc medzi Zvolenom a Lučencom sme vytvorili prípojný vlak Os 6219, ktorý bude zo Zvolena os. st. odchádzať o 17.37 h.

Týmto riešením sme sa snažili nezhoršiť súčasnú náväznosť vlakov vo Zvolene. Cestovanie medzi Zvolenom a Lučencom vlakom kategórie Os, je asi o 25 minút dlhšie ako rýchlikom, no osobný vlak uvítajú cestujúci, ktorí cestujú do nácestných staníc, v ktorých vlaky kategórie R nezastavujú. Dúfame, že pre toto mierne zhoršenie pohodlia cestovania vo Vašom prípade, nezanevriete na naše služby a vlakmi budete cestovať aj naďalej.

Čo sa týka cestujúcich, ktorí sa potrebujú dopraviť napr. zo Žarnovice do Rožňavy – môžu cestovať vlakom Os 5703 s odchodom zo Žarnovice o 18.07 h, príchod do Zvolena os. st. o 18.50 h. Zo Zvolena os. st. vlakom R 935 s odchodom o 19.06 h.


Ing. Karol Henzély, v.r.

Vedúci oddelenia cestovného poriadku
____

Nuž, nie som si istá, či nejaký pracovník ZSSK sediaci v kancelárii na poste, kde dohliada nad tvorbou cestovných poriadkov "s prstom na mapke" vie, aká je naozajstná prax v teréne...

Aké to v skutočnosti je, keď sa študenti a mladí pracujúci po niekoľkých týždňoch vracajú domov na víkendy alebo sviatky. Nabalení s kuframi a batohmi, tentokrát určite aj vianočnými drobnosťami pod stromček, mnohokrát stoja celú cestu v uličke, pretože vozne sú preplnené,... veď o kultúre cestovania by sa dal aj samostatný príspevok napísať!

Určite by som dopriala všetkým pánom a dámam, ktorí vodu kážu a víno pijú, nech si to vyskúšajú na vlastnej koži. Cestovať 6 (do východnejších destinácií aj omnoho viac) hodín, nabalení niekoľkými taškami, prestáť si aspoň trištvrtinu cesty, počas toho s celou batožinou 2x prestupovať alebo čakať vyše hodiny a pol na to, kým sa vlak pohne ďalej... a potom sa odvolávať na pozitívne zmeny a komfort cestovania, ktorý svojím zákazníkom ponúkajú!

Ďakujem


Katarína Acélová

Katarína Acélová

Bloger 
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tichý pozorovateľ Zoznam autorových rubrík:  Zoznámte sa ...moja tvorba...Len tak...Nová maturitaZo života K8eMoje kritikyNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
SkryťZatvoriť reklamu